Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
10.12.2020 4 minuty čtení

Sázky jako alternativní investování

Je tady mnoho článků jak zbohatnout, do čeho investovat, jestli nakoupit akcie, zlato nebo nemovitosti, ale nikde jsem neviděl článek o sázkovém poradenství. Osobně, když jsem o tom poprvé slyšel, přišlo mi to jako podvod a nereálná věc.

Hned na úvod je potřeba zdůraznit, že 95% lidí co sázelo nebo co pravidelně sází je v mínusu z nejrůznějších důvodů. Asi si říkáte, že by fajn být mezi těmi 5%. Osobně si myslím, že jsou dvě varianty. 

Buď si z toho udělat full-time a sledovat určitý sport, umět dobře počítat, umět hledat informace dřív než ostatní, mít velkou psychickou odolnost a dostatek financí. 

Nebo druhá varianta, kterou jsem zkusil, zaplatit si někoho, kdo se tím živí a kdo se dokáže o své tipy podělit. Bohužel takových stránek je spousta a ani já bych do žádné nešel, dokud bych neviděl dlouhodobou historii na jedné stránce u kolegy. Poté jsem si tento servis zaplatil také a zkusil jsem s malýma částkama dávat všechny jejich tipy. Byl jsem překvapen, jak velké zhodnocení to má. Poté už jen stačilo přidat trochu peněz, abych mohl zvýšit vklad a je z toho velmi krásný vedlejší příjem, který se vyrovná častokrát běžnému příjmu průměrného platu.

Po tom, co takto 2 roky sázím jsem si říkal, že to je hrozně jednoduché, tak proč to nedělá každý? Postupem času si na to našel několik odpovědí. Asi největší procento lidí nedodrží stanovenou strategii. Tzn. že např. nevsází každý zápas co pošlou, nebo naopak k tomu přidají svoje tipy nebo vsázím za velké částky oproti bankrollu, který mají. Dalším problémem je psychika odolnost. Stane se, že některý měsíc není tak dobrý, jako jiný, že jste v mínusu spoustu peněz a ten tlak je velký. Jde o to, že tipů je třeba 100 za měsíc a průměrně jich vyjde 60. Může se stát, že chytnete řadu 20tipů za sebou co nejvydou a vzdáte to. Poté může 30 tipů vyjít a bohužel už u toho nejste. Tohle jsou extrémy, které zatím nenastaly za 2 roky, které tyto služby využívám, ale stát se to může a je dobré na to být připraven. 

Proto jsem si sestavil několik pravidel, které je podle mě potřeba dodržovat:

1. Nikdy nedávat vlastní tipy nebo měnit jejich!

2. Mějte dostatečnou rezervu. Říká se, zvolit si jednotku 1% z vkladu, který jsem ochoten do toho vložit.

3. Vyhrané peníze berte jen jako bonus, nestavte na tom hlavní část vašeho příjmu.

4. Buďte trpěliví, 2 měsíce se může stát, že budete +/- na 0 a poté vyděláte 50tis.

5. Pokud cítíte, že nezvládáte první pravidlo a máte sklony dávat svoje tipy, vyberte peníze a zrušite si radši účet.

Poté, pokud toto vše dodržíte, je potřeba už jen si zvolit správné lidi, kteří mají dlouhodobě dobré tipy a správnou sázkovou kancelář. Protože, když budete dlouhodobě v plusu, ani sázková kancelář vás nebude mít ráda a může kdykoliv omezit vaše sázení. Bohužel v ČR lze sázet pouze ty sázkové kanceláře, které zde mají licenci a těch není mnoho. Osobně doporučju největší "modrou" společnost, která je ke svém klientům nejpřívětinější. Co je ještě více důležité, je si zvolit správné tipy. Osobně doporučuji jen ty, kteří mají dlouhodobou historii a verifikované tipy. Tzn. že ten tip před zápasem dají na nezávislou stránku (https://www.verifiedbets.eu), kde už nemůžou smazat ty špatné tipy. Nejjednodušší je tedy navštívit tuto stránku, seřadit si ji podle počtu tiketů a vybrat první dvě. "FPT" a "SP Bet". S oběma mám velmi dobrou zkušenost a pokud bude někdo chtít, můžu se s ní podělit a ukázat i svou historii.

Rozhodně Vám tímto článkem nechci říct, že sázkové poradenství je něco, na čem člověk rychle zbohatne, co mu zajistí pasivní příjem, ale je to jedna z možností, kterou když člověk má chuť a odvahu zkusit, může vynést hezký přívydělek. Přesto, pokud si nejste jistí, že zvládnete dodržet strategii, máte sklony k hazardu a gamblingu, prosím nepouštějte se do toho. I tady platí, že 90-95% lidí, co sází prohraje.

Přeji hodně štěstí ve vašich investicích,

Ing. Adam Placr

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.