Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.06.2019 2 minuty čtení

Zlato překonává šestiletá maxima a analytici se shodují, že je ideální čas k nákupu

Jeden z nejoblíbenějších investičních instrumentů se po šesti letech vrátil nad hranici 1400 dolarů za unci a analytici z Morgan Stanley a Credit Suisse jsou přesvědčeni, že se jedná pouze o začátek dlouhodobého růstu.

Stačila dlouhotrvající obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou a malý náznak toho, že Fed ještě v letošním roce přistoupí ke snížení úrokových sazeb, a investoři se okamžitě obrátili ve velkém směrem ke zlatu. Cena drahého kovu díky tomu na konci minulého týdne překonala důležitou hranici 1400 dolarů za trojskou unci. Tedy cenu, na které se nepohybovala od září roku 2013.

Zlatý kov jen tento měsíc vyrostl o 9,6 % a je kousek od toho, aby překonal rekordní měsíc z února 2016, kdy jeho hodnota rostla dokonce o 10,57 %. Za celé druhé čtvrtletí je pak zlato v plusu o 10,6 % a taktéž atakuje rekordní růst z prvního čtvrtletí roku 2017, kdy jeho hodnota vyrostla o 16,54 %.

Investoři se proto nyní ptají: Může růst pokračovat? A kam až?

„Pokud se na to podíváme z komplexního hlediska a vezmeme v potaz velikost základny, která se tu po šest let tvořila, domníváme se, že bychom znovu mohli být svědky rekordních hodnot kolem 1921 dolarů,“ napsal klientům David Sneddon, globální ředitel technické analýzy v Credit Suisse.

A Sneddon není jediným analytikem významné finanční instituce, který klientům doporučuje nákup tohoto drahého kovu s očekáváním dlouhotrvajícího a intenzivního růstu.

„Morgan Stanley předpovídá, že snižující se úrokové sazby a medvědí dolar v kombinaci s nejistým makroekonomickým výhledem povedou k signifikantnímu nárůstu ceny zlata ve druhé polovině 2019 a první polovině 2020,“ napsala investorům Susan Bates z Morgan Stanley.

Zlato bylo vždy bráno jako bezpečný přístav v dobách slabého dolaru a mezinárodního napětí, proto se dá očekávat, že letos tomu nebude jinak a cena drahého kovu bude i nadále růst.

Vrátí se zlato k rekordním hodnotám z let 2011 až 2013?

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím