09.12.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 09.12.2020: Na jaře až 6 COVID vakcín, revoluce filmařského byznysu a Tesla opět ředí své akcie

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Ode dneška zase nová vládní nařízení, něco se zavíráním hospod a prodejem alkoholu. Upřímně, taky už v tom máte takový chaos a ty neustálé změny vás začínají mírně unavovat? Všechno řídí nějaký pes, republika svítí na té ministrově mapě barvami jako Las Vegas a stejně si ty změny kluci ze Strakovky malují tak, jak se zrovna vyspí. Podnikat letos u nás v pohostinství musí být něco nepředstavitelného! Úspěšný den vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Učte své děti dobré finanční návyky již od útlého věku. Je to jedna z nejcennějších výchovných lekcí, které jim do života můžete předat. 

 BURZA 

 S&P 500 +0.28 % (3,702.25)

 Nasdaq +0.50 % (12582.77)

 PX +0.41 % (977.10) 

---

 Ropa -0.59 % (45.49 USD)

 Zlato +0.49 % (1,875.10 USD) 

 Stříbro -0.28 % (24.73 USD) 

👉 Doporučený autor: Stanislav Socha 👈

Fastly (FSLY) +14.69 % (97.98 USD)
Po Wall Street se šíří zvěsti, že Cisco Systems má zájem posílit svou pozici v segmentu edge computing a zvažuje akvizici Fastly, jež má aktuálně valuaci přes 11 miliard dolarů.

QuantumScape (QS) +31.08 % (57.90 USD)
Startup vyrábějící baterie pro elektromobily QS oznámil, že dokáže nově své lithiové baterie za 15 minut nabít na 80 %, aniž by to negativně ovlivnilo životnost či stav baterie.

 GRAF DNE 

Země, jejichž úrokové sazby jsou téměř na nule, na nule, anebo jsou již negativní. Včera se poprvé v historii do mínusu podívaly portugalské 10leté státní dluhopisy. Při současném stavu úrokových sazeb asi žádné překvapení ani poslední záporná hodnota.

 SLOVA DNE 

„Očekávám, že do konce prvního kvartálu budeme mít schválených asi 6 vakcín. Musíme se ujistit, že je [distribuujeme] spravedlivým způsobem, aby o přístupu k vakcíně například nerozhodovalo vaše bohatství.“

Bill Gates během svého virtuálního vystoupení na Singapore FinTech festivalu odhadl, že na jaře by západní svět mohl mít k dispozici již 6 schválených vakcín proti nemoci COVID-19. Za rapidní vývoj a schvalovací proces také pogratuloval regulačním úřadům.
 
 ČÍSLO DNE 

48 %

Počet předplatitelů HBO Max (ano, ta streamovací služba, na které si příští rok všechny chystané filmy odbydou premiéru ve stejný termín jako v kinech) za posledních 6 týdnů stoupl o 48 %. Revoluce filmového byznysu v přímém přenosu?
 
 BLESKOVĚ 

▶ Dle serveru Heureka.cz vzrostl počet nákupů v tuzemských e-shopech během listopadu meziročně o 66 %! Nyní v první polovině prosince by letošní, pravděpodobně rekordní e-commerce sezóna měla vrcholit. Už máte dárky?

▶ V Bruselu se dnes britský premiér Johnson a předsedkyně EK Ursula von der Leynová budou snažit ukuchtit uspokojivou pobrexitovou dohodu. Člověk celý rok čte, jak se obě strany ne a ne dohodnout a stejně má pocit, že to nakonec dopadne.

 Pfizer je, zdá se, na dosah od získání nouzového povolení pro distribuci své COVID-19 vakcíny od FDA. Johnson & Johnson včera přilil optimismu, když společnost oznámila, že by výsledky 3. fáze klinických testů mohla mít dříve než předpokládala: již v lednu 2021.

 Elon Musk možná dal na radu Michaela Burryho, využije astronomické ceny akcií Tesly a podruhé za 3 měsíce vydá veřejnosti nové nové kmenové akcie automobilky. Cílem opakovaného ředění akcií je získat kapitál ve výši 5 miliard dolarů.

Boeing dle včera zveřejněných dat v listopadu navzdory optimismu ztratil dalších 63 objednávek na svůj konečně osvobozený model 737 MAX. Klientům dodal 7 letounů, tady o 17 méně než před rokem.
 

 FOTO DNE 

Po segmentu prémiových hodinek Apple staví na úspěchu špuntů AirPods a vyráží dobýt další trh. Společnost včera představila své nové AirPods Max. V USA půjdou do prodeje 15.12. k nám dorazí za 12-14 týdnů. Předobjednávky za 16 490 Kč už ale běží. Video.

 RYCHLÁ RADA NA ZÁVĚR 

Jak by mělo vypadat efektivní spoření na důchod?
- Začněte odkládat peníze stranou co nejdříve
- Investujte dostatečně agresivně (spořící účet opravdu nestačí)
- Vyvarujte se výběrům peněz před odchodem do důchodu

Počet registrovaných uživatelů: 34 259

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty