08.12.2020 5 minut čtení

Tři čínské růstové akcie do roku 2021

Čína stále zažívá bouřlivý hospodářský rozvoj a ten bude pokračovat i v příštím roce 2021. Přináší nám to možnosti investic do růstových akcií.

Podle zprávy Světové banky o globálních ekonomických perspektivách se očekává, že čínský HDP v roce 2021 poroste o 6,9%. Ekonomická aktivita se nyní v zemi postupně vrací k normálu. Ekonomické zotavení Číny z pandemie vede svět, přičemž kapitálové toky a inovace produktů posilují její návrat na předpandemickou úroveň. Největší hnací silou tohoto ekonomického oživení byly čínské maloobchodní prodeje, průmyslová výroba a platformy digitálních médií. Zdá se, že investice do čínských vysoce rostoucích akcií v nadcházejících měsících budou generovat dlouhodobé zisky.

Kam tedy můžeme výhodně investovat?

1/ NIO LIMITED (NIO) - NIO je výrobce a prodejce elektrických vozidel nabízející po celém světě pěti, šesti a sedmimístná elektrická SUV. Společnost také vyrábí e-pohonné jednotky, bateriové sady a různé další komponenty a nabízí řešení nabíjení a služby výměny baterií. Společnost NIO nedávno představila inovativní model předplatného „Baterie jako služba“, který umožňuje uživatelům nakupovat elektrická vozidla a samostatně si předplatit používání bateriových sad. Toto upgradované řešení pomůže vozidlům NIO vyniknout na trhu. Tržby společnosti NIO se ve třetím čtvrtletí končícím v září 2020 meziročně zvýšily o 146,4% na 666,60 milionů USD. Hrubý zisk se postupně zvýšil o 87,1% na 86,30 milionu USD, zatímco její hrubá marže se ve třetím čtvrtletí postupně zvýšila o 452 bazických bodů na 12,9%. Konsenzuální odhad EPS pro aktuální čtvrtletí končící v prosinci 2020 naznačuje zlepšení o 74,3% oproti hodnotě před rokem. Kromě toho má NIO působivou historii překvapení výdělků, přičemž společnost překonala konsensuální odhady EPS ve třech ze čtyř čtvrtletí. Konsenzuální odhad tržeb ve výši 967,84 milionů USD pro aktuální čtvrtletí naznačuje růst o 137,8% oproti stejnému období loňského roku. Akcie meziročně vzrostly o cca 1890%. Akcie jsou v současné době na 15. místě ze 115 akcií v čínském průmyslu.

2/ PINDUODUO INC. (PDD)  - PDD je mobilní platforma pro elektronický obchod, která v Číně nabízí širokou škálu produktů, jako jsou boty, tašky, oděvy, potraviny a nápoje, čerstvé produkty, elektronická zařízení, domácí potřeby, předměty pro osobní péči, fitness předměty a automobilové doplňky. Společnost PDD nedávno oznámila, že získává 6,10 miliardy dolarů prostřednictvím nabídky akcií a směnitelných dluhopisů. Očekává se, že výnosy z této nabídky budou financovány investice společnosti do zemědělské logistické infrastruktury a citlivé výroby. Společnost PDD hostila na své platformě více než 5 milionů prodejců a prostřednictvím svých zemědělských iniciativ propojila více než 12 milionů zemědělců, podle nedávno vydané zprávy ESG. Společnost očekává, že do digitální ekonomiky přivede více lidí tím, že zvýší své zdroje a posílí své příležitosti k růstu. Tržby PDD se ve třetím čtvrtletí končícím v září 2020 meziročně zvýšily o 89% na 2,09 miliardy USD. Hrubý zisk vzrostl o 92,8% z hodnoty před rokem na 1,61 miliardy USD, zatímco čistá hotovost z provozních činností se meziročně zvýšila o 217,8% rok na 1,22 miliardy USD za toto období. Konsenzuální odhad EPS ve výši 0,07 USD pro aktuální čtvrtletí končící v prosinci 2020 naznačuje meziroční zlepšení o 170%. Kromě toho má společnost PDD působivou historii překvapení příjmů, přičemž společnost překonala konsenzuální odhady EPS ve třech z posledních čtyř čtvrtletí. Konsenzuální odhad tržeb ve výši 2,88 miliardy USD pro aktuální čtvrtletí naznačuje růst o 86,5% oproti stejnému období loňského roku. Akcie k dnešnímu dni získaly cca 291%. Silné základy PDD se odrážejí v hodnocení POWR. Má hodnocení „Strong Buy“ s „A“ pro obchodní třídu, „Buy & Hold Grade“ a „Peer Grade“ a „B“ pro průmyslové hodnocení. Je zařazen na 1. místo ze 115 akcií ve stejném odvětví.

3/ BAIDU INC. (BIDU) - BIDU je globální poskytovatel internetových služeb, který působí ve dvou segmentech - Baidu Core a iQIYI. Segment Baidu Core zahrnuje aplikaci Baidu, zatímco segment iQIYI poskytuje online zábavní služby. Dne 17. listopadu Bidu oznámila, že získá live streaming podnikání JOYY v Číně. Tato transakce umožní BIDU rozšířit jeho uživatelskou základnu a podpořit její obchodní růst. BIDU také nedávno uvedla na trh novou vlajkovou loď inteligentních sluchátek Xiaodu Smart Display X10 a Xiaodu Pods. Tyto cenově dostupné produkty by měly společnosti pomoci přilákat významný počet nových zákazníků. Tržby BIDU se ve třetím čtvrtletí končícím v září 2020 postupně zvýšily o 8% na 4,16 miliardy USD. Provozní výnosy meziročně vzrostly o 161% na 907 milionů USD, zatímco upravený EBITDA se v tomto období meziročně zvýšil o 77% na 1,34 miliardy USD. Konsenzuální odhad EPS na 1,65 USD za čtvrtletí končící březnem 2021 naznačuje meziroční zlepšení o 30,9%. BIDU má působivou historii překvapení příjmů, přičemž společnost překonala konsenzuální odhady EPS v každém ze čtyř posledních čtvrtletí. Konsenzuální odhad tržeb ve výši 3,97 miliard USD pro příští čtvrtletí naznačuje nárůst o 23,1% oproti stejnému období loňského roku. Akcie k dnešnímu dni získaly cca 24%. Slibný výhled BIDU se odráží v jeho hodnoceních POWR. Je hodnocen jako „Silný nákup“ s „A“ za obchodní třídu. Je zařazen na 2. místo ze 115 akcií ve stejném odvětví.

#investovani #akcie #portfolio #rustoveakcie #cina #nio #pinduoduo #baidu

Hodnocení: +28
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Dobrý den, u NIO bych trošku poupravil ten “né moc pěkný překlad“ v prvních větách a taky to že již nabízejí auta po celém světě ,protože ani Tesla co je tady přes 10 let nenabízí auta po celém světě..

  NIO - první vozidla od výrobce budou nyní v Evropě nabízena již ve druhé polovině roku 2021. Generální ředitel společnosti William Li oznámil, že značka má být na nejdůležitějších globálních trzích zastoupena do roku 2023/2024. V Evropě plánuje společnost Nio zpočátku soutěžit v jednotlivých zemích, ale zatím neprozradila, o které země se bude jednat..

   Ale článek pěkný děkuji za čtení..

  A pro někoho můžou být teďka čínské akcie docela riskantní, jelikož Americký Kongres ve středu večer jednomyslně schválil návrh zákonu, který umožňuje stáhnout čínské firmy z obchodování na amerických akciových trzích, když nesplňují americké účetní standardy. Po podpisu prezidenta na to mají údajně 3 roky, ale věřím že se to urovná a domluví se už na tom pracuje i SEC, přece si nenechají odnést kapitál 2 trilionů dolarů které jsou čínských firem..To by se na Wall street moc nelíbilo..

  +4
 • Dobrý den pane Stanislave, chtěl jsem se Vás zeptat, když už je řeč o čínských akcií, jaký máte pohled na Xiaomi? Zdá se mi vcelku podhodnocená vůči jejímu globálnímu postavení na trhu a s její širokou nabídkou a velmi příznivou cenou za nabízené produkty. Myslím si, že se jedná o silnou společnost se slibnou budoucností. Neříkám, že jí věřím ve všech ohledech, pokud se člověk podívá na Huawei, tak není samozřejmě naplněn optimismem, ale přesto mi něco říká, že zde by se mohlo vařit trochu jiné kafe.

  0
  •      Přiznám se, že tuto společnost nesleduji, moc o ní ani nevím. Ale její činnost je opravdu velmi rozmanitá od internetových služeb přes mobilní služby a telefony, bankovní služby, elektrické koloběžky, chytré hodinky, routery atd ( https://www.mi.com/global/list/). Čína je veliká a asijský trh také, takže bych se o její budoucnost rozhodně nebál, zcela jistě poroste nahoru... letos má nárůst přes 100% a vzhledem k velmi širokému sortimentu zboží a služeb bude ještě několik let stoupat... Trh stále ještě není nasycen...

   +4