30.08.2018 3 minuty čtení

Tenhle muž se stal milionářem díky...prodeji varlat!

Jeden moudrý muž kdysi řekl: "Pokud vám váš nápad nepřipadá dostatečně šílený, pravděpodobně nestojí za nic." A tenhle podnikatel šel na samou hranici toho, co člověku může připadat jako šílený nápad.

Když si Američan Gregg Miller pořídil v polovině devadesátých let štěně jménem Buck, chtě nechtě musel zanedlouho začít řešit otázku, kterou řeší snad každý majitel psa – nechat Bucka vykastrovat?

Gregg tuto možnost dlouho odmítal, nelíbila se mu představa, že svého psa připraví o to, co k němu přirozeně patří. Jenže jednou se mu přihodilo, že Buck zmizel. Gregg později zjistil, že Buck ucítil pach fenky a vydal se za ní. Naštěstí svého psa po čtyřech dnech našel.

„Bylo to takové to shledání jak ve filmu, kdy se na sebe dva tlustí lidé zadívají a pak se rozeběhnou proti sobě,“ dodává dnes s úsměvem Gregg. „V tu chvíli jsem se ale cítil mizerně a uvědomil si, že se kastraci nevyhneme.“

Nejšílenější věc, co jsem kdy slyšel

Když přišli za veterinářem, Gregg se jako první zeptal, zda existuje něco jako umělá náhrada, aby se jeho pes necítil po operaci špatně. Doktor mu na to řekl, že to je ta nejšílenější věc, na kterou se ho kdy kdo zeptal.

„Když bylo po operaci, Buck se chtěl očistit, tak jak to rád dělával. Ale v jednu chvíli si uvědomil, že je něco jinak. Podíval se na mě a jako by říkal: "Jsou pryč! Co se stalo?“," vzpomíná Gregg.

Nedlouho poté si podle Gregga také veterinář začal myslet, že by umělá varlata nemusela být zase tak špatný nápad. A tak spojili síly a dali se do tvorby prototypů.

Byznys šlape už 24 let

Prvních pět let bylo podle Gregga velmi náročných. Museli provádět mnoho testů a výzkumů, aby přišli na správné provedení. Postupně se dopracovali ke kvalitnímu silikonu.

„Mnohokrát jsem si během těch prvních pěti let říkal, že je konec. Naprosto jsem vyčerpal svůj bankovní účet a nakonec i zastavil svůj dům,“ přiznává Gregg. Ale nikdy se nevzdal a jak si postupně tvořil síť kontaktů a veterinářů, byznysu jménem Neuticles se pomalu začínalo dařit.

Dnes už za sebou má více než 500 tisíc obsloužených zákazníků, mezi nimi i hvězdy showbyznysu, jako například rodinu Kardashians. Ti mě naprosto překvapili, vzali si tu nejlacinější a nejméně kvalitní verzi za 300 dolarů," dodává s úsměvem Gregg.

„Pro lidi se nechystáme vyrábět, je k tomu potřeba hodně povolení“

Jeho byznys už se však nezaměřuje jen na umělá varlata pro psy, „hrdým“ majitelem jeho výrobku je například i slon v jedné ZOO. Kromě toho už dnes vyrábí také oční náhrady a další zvířecí produkty.

Greggův původní pes Buck už dávno není naživu. Místo něj má Humphreyho, který je také vykastrovaný a má varlata Neuticles. Podle Gregga navíc možnost náhrady mnoha lidem usnadní rozhodování ohledně kastrace jejich nejlepšího přítele. „Přiznejme si to, člověk má výčitky svědomí, když musí svému psovi něco takového udělat, ale tímhle si ty výčitky zmírní,“ dodává podnikatel z Missouri.

Byznys s umělými varlaty udělal z Gregga Millera bohatého a úspěšného člověka a je tak důkazem, že i ten nejbláznivější nápad může mít velký byznysový potenciál.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.