04.12.2020 2 minuty čtení

Velká budoucnost zelených projektů. Rozvíjejme green tech startupy s globálním potenciálem

Evropa přechází na ekologičtější hospodářství a akcentuje udržitelnost. V reakci na to vznikají nové green tech startupy, na něž se v Soulmates Ventures zaměřujeme. Investujeme do nich více než 300 milionů korun a pomáháme s rozvojem a škálováním.

V posledních letech roste poptávka po udržitelném rozvoji a ekologicky šetrných technologiích s minimálním negativním dopadem na životní prostředí. Tento trend jasně podpořila Evropská komise se svým plánem „Zelená dohoda pro Evropu“, podle kterého by se Evropa do roku 2050 měla stát prvním klimaticky neutrálním kontinentem na světě. Investiční akcelerátor Soulmates Ventures je součástí tohoto procesu již nyní.


Rozsáhlé investice 

Při přechodu na ekologicky čisté hospodářství jsou nutné investice do zelených technologií a udržitelných projektů. Dle údajů advokátní kanceláře Linklaters jen v minulém roce investovaly vlády, soukromé společnosti a finanční instituce pomocí tzv. zelených dluhopisů do udržitelných projektů přibližně 185 miliard dolarů. Koordinace na vládní a mezinárodní úrovni má přesto své mezery, o to větší příležitost vzniká v soukromém sektoru. Z toho důvodu vznikl investiční ekosystém Soulmates Ventures. Podle zakladatele Hynka Sochora nejde pouze o výhradně ekologicky orientované produkty a služby, ale všechny technologie, které mají pozitivní vliv na lidi či udržitelnost planety samotné. Do našeho hledáčku se dostávají projekty, které zlepšují provozní výkon a zároveň snižují finanční náklady, plýtvání, spotřebu energií nebo negativní dopady na životní prostředí. Takových v Česku monitorujeme desítky, ale jen zlomek z nich se pak nachází ve fázi vhodné pro akceleraci byznysu. Průběžně pracujeme na výběru nejlepších, do kterých hodláme do roku 2022 investovat přes 300 milionů korun.

Přidejte se k nám – ať už prostřednictvím investičního fondu nebo sdílením tipů na zajímavé projekty z oblasti green tech startupů. Ukažme, že byznys může být pozitivním hybatelem změn k udržitelné budoucnosti naší planety.

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.