04.12.2020 4 minuty čtení

Investování do těžby kryptoměn? Sorbus Technology využívá 7 let praxe v oboru a nabízí lukrativní zhodnocení

Dceřiná firma společnosti Sorbus Capital a.s. se pouští do projektů budování datacenter u bioplynových stanic, kde chce i s pomocí levnější elektrické energie vydělávat na těžbě kryptoměn. Zároveň nyní nabízí možnost investice do projektu veřejnosti.

Chcete se o investování do těžby kryptoměn dozvědět víc? Veškeré info je k dispozici ZDE.

Kryptoměny a technologie blockchainu patří mezi jedny z největších investičních trendů posledních let. A to nejen v případě nákupu konkrétní kryptoměny na burze, ale také v rámci jejichž těžby, které se při dobré znalosti trhu a kvalitním hardwarovém vybavení rovněž je možné profitabilně věnovat.

A právě takový plán má i společnost Sorbus Technology. Ta funguje v rámci mnohem větší skupiny Starmine s.r.o., která se v tomto oboru pohybuje již od roku 2013. Aktuálně má v rámci této skupiny ve správě hardware v hodnotě zhruba 420 milionů korun a nyní se mimo jiné zaměřuje na projekty spojené s těžbou kryptoměn a provozováním datových center, kde tato těžba bude probíhat.

„Vize konceptu Sorbus je investovat do zajímavých a kvalitních projektů v oblastech technologií, obnovitelných zdrojů energie a internetového prodeje. V tuto chvíli věnujeme maximální úsilí do technologického projektu Sorbus Technology, ve kterém stavíme a provozujeme datová centra u bioplynových stanic. Kryptoměny nám v tuto chvíli dávají největší smysl,“ říká o vizi projektu statutární ředitel zastřešující holdingové společnosti Sorbus Capital, a.s. Jan Jiřík.

Konceptem projektu je vybudovat privátní datové centrum umístěné v blízkosti bioplynové stanice. V něm se budou nacházet výkonné počítače zaměřené na provádění potvrzujících operací v rámci blockchainové technologie (stručně řečeno budou těžit kryptoměny).

Proč zrovna u bioplynky? Tato poloha projektu umožní odebírat z ní výhodně nasmlouvanou elektrickou energii – navíc pocházející z obnovitelných zdrojů – nutnou pro těžbu a zároveň výrazně sníží náklady na infrastrukturu spojenou s přivedením elektřiny do datového centra.

Společnost Sorbus Technology má v plánu zafinancovat veškerou infrastrukturu a investorům nabízí možnost za svůj kapitál investovat buď přímo do samotného těžícího hardware v podobě GPU (grafických karet, který pak investor zároveň fyzicky vlastní), anebo do projektu vložit kapitál skrz emitované dluhopisy.

Projekt by měl podle plánu být v provozu po dobu 4 let. Za tu dobu investorům, kteří vloží svůj kapitál do hardware, nabízí výnos v rozmezí 3-10 % měsíčně. V případě dluhopisů je nabízen výnos 8 % p.a. + 10 % z čistého zisku daného projektu.

Při pohledu na dosavadní výsledky těžby kryptoměn vychází průměrné kvartální zhodnocení investic do datových center Sorbus Technology na 18-23 %.

 

 

 

 

„Naší komparativní výhodou je to, že v týmu máme odborníky s relevantní a dlouholetou praxí, protože vůbec nejde jen o to koupit a sestavit počítač. Musíte si projít roky praxe, abyste zjistili, co funguje a kudy cesta rozhodně nevede. Samozřejmě k tomu přidejme nízké provozní náklady, realizaci infrastruktury skrz naši sesterskou stavební firmu a kvalitní, udržitelný projekt je na světě,“ dodává Jan Jiřík.

 

Na celém projektu tak není unikátní pouze příležitost vlastnit určitou část datového centra v podobě hardware, jež těží kryptoměny, nebo předpokládané, řekněme nadstandardní, zhodnocení kapitálu investorů. Ale také skutečnost, že ho celý bude pohánět „zelená“ energie z přilehlé bioplynové stanice.

Chcete se o investování do těžby kryptoměn dozvědět víc? Veškeré info je k dispozici ZDE.

 

#kryptomeny #tezba #sorbuscapital #investice #dluhopisy #hardware

Hodnocení: +22
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.