03.12.2020 4 minuty čtení

Tři akcie, které podle analytiků budou profitovat z Bidenova vítězství ve volbách

Dobrých akcií je na trhu velmi mnoho a pořád by bylo kam investovat. Analytici ale vytipovali 3 nejperspektivnější akcie pro rok 2021.

č. 1: Zelená energie a SolarEdge Technologies Inc. ( SEDG )

Během své kampaně slíbil Biden, že se znovu připojí k Pařížské klimatické dohodě a do roku 2035 zajistí, aby americká elektrická síť byla uhlíkově neutrální. To bude vyžadovat obrovské investice do větrné, solární, vodní, biomasy a jaderné energie. Celý energetický plán kampaně Biden-Harris má cenu 2 biliony dolarů. Program společnosti Biden požaduje zavedení 500 000 nabíjecích stanic pro elektrická vozidla do konce roku 2030 a podporu daňového úvěru na nákup elektrických vozidel. Přesněji řečeno, Bidenova administrativa může dobře vytvořit národní solární pobídku nebo mandát podobný kalifornskému požadavku, aby byly nové domy postaveny se solárními panely. I bez toho analytici očekávají nárůst solárních zařízení v USA do roku 2025 o 42%.

A velmi lukrativní hrou na to je izraelský výrobce solárních invertorů SolarEdge Technologies Inc. ( SEDG ) . Jednoduše řečeno, invertory, solární panely schopné vyrábět použitelnou energii pro domácnosti nebo komerční staveby. A SolarEdge vyrábí jedny z nejlepších střídačů na planetě. Za poslední tři roky vzrostla firma v průměru o 30%. Při této rychlosti se za 18 měsíců zdvojnásobí, nepočítáme-li dopad jakékoli nové sluneční legislativy mimo Washington.

č. 2: Drones and Aerovironment Inc. ( AVAV )

Nově zvolený prezident převezme drony ve skvělé době, označované také jako bezpilotní prostředky (UAV). Zvažte, že odhady IDC odhadují, že americké dodávky komerčních dronů vyskočí do roku 2022 na 5,7 milionu. To je nárůst o 216% z 1,8 milionu, který byl dodán v loňském roce. Celkový adresovatelný trh pro komerční drony je 127,3 miliard $. Na infrastruktuře a zemědělství připadá téměř 60%. Očekává se, že Biden bude tlačit na FAA, aby udělila více komerčních licencí. Navíc se jeho bývalý šéf v boji proti terorismu silně spoléhal na vojenské drony. Během těchto osmi let provedla Amerika desetkrát více dronů proti povstalcům a teroristům než za osm let za Bushe.

Díky tomu je společnost Aerovironment Inc. ( AVAV) skvělou dvojitou hrou. Firma má desítky let zkušeností s prodejem dronů a systémů do Pentagonu. Spolupracuje však také s podniky, včetně zemědělců a poskytovatelů 5G, aby jim přinesly výhody bezpilotních vzdušných vozidel. Za poslední tři roky společnost AVAV zvýšila své zisky o 21%. Při této rychlosti by se za necelých 3,5 roku mohli snadno zdvojnásobit.

č. 3: Čína a Alibaba Group Holding Ltd. ( BABA )

Trump tvrdě prosazoval blokace čínských telekomunikačních společností, jako jsou Huawei nebo ZTE, pracující na Západě. Bál se, že to budou špionážní trojské koně. Ta obava nezmizí. Ale tam, kde Trump narazil na Čínu, se Biden bude snažit věci ochladit a zlepšit vztahy. A není pochyb o tom, že v Číně existují některé skvělé technologické firmy, které rostou neuvěřitelně rychle. Je to všechno kvůli obrovským přesunům populace v Číně. V letech 2015 až 2026 se neuvěřitelných 250 milionů lidí přestěhuje z chudé čínské krajiny do jejích bohatších měst a nahoru do střední třídy. Demografické údaje znamenají, že technicky zdatní spotřebitelé budou pohánět čínskou ekonomiku ve výši 14 bilionů dolarů, na druhém místě za USA. S pandemií čínští spotřebitelé nakupují online jako nikdy předtím.

A opravdu skvělý způsob, jak se do této akce zapojit, je samotný velký čínský mistr elektronického obchodování, Alibaba Group Holding Ltd. ( BABA ) . Jen v loňském roce Alibaba a její mnoho webů zpracovalo hrubý objem zboží 1 bilion $. Se 726 miliony aktivních zákazníků ročně má Alibaba více než dvakrát tolik uživatelů než USA. Příjmy za fiskální rok 2020 dosahují ohromujících 72 miliard dolarů, což je o 31% více než v předchozím fiskálním roce. Alibaba v průměru zvyšuje své výdělky na 25% ročně. Při této rychlosti se za necelé tři roky zhruba zdvojnásobí. Stejně jako zde vedl COVID k obrovskému nárůstu elektronického obchodování, cloudu a fintech v Číně. Tyto trendy nezmizí a Alibaba tam zůstane obrovským vítězem.

Hodnocení: +28
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Ďakujem za článok. 

  +2
 • Ja som pridam spolocnost Ehang do scojho portfolia...Myslim se ze v sektore dronov maju najlepsiu sancu na uspech...Ak niekto pozna tu spolocnost rad by som pocul vase nazory :)..

  Prajem pekny den 

  +2
  • Zajímavá společnost, ale abych do ní investoval, musel bych jí nějaký měsíc pozorovat, prostudovat historii, rozvahu, minulost... Pro mne zatím příliš neznámá společnost. Těžko jí tedy bez informací hodnotit. Pro zvědavé ehang.com...

   +2
 • Díky za Vaše články:)

  +2
 • A diky za rady a tipy,ktere davate!!

  +1
 • Chtel bych se zeptat jaky nazor mate na PLUG POWER..? Dekuji 

  +1
  • Dobrý den přeji. Plug Power patří mezi akcie, které sleduji. Je jedním z výrobců vodíkových palivových článků, zapadá tedy do programu čisté energie. Cena je stále příznivá. Zatím ale vyčkávám, budoucnost vodíkových pohonů ještě není úplně jistá, může zrovna tak zaniknout s rozmachem klasické elektromobility v souvislosti s výrobou stále lepších elektrických baterií. A pokud se skutečně projekt tzv. "Ježíšovy baterie" osvědčí, nejspíš dají výrobci přednost jednoduché technologii pohonů na elektriku než složité palivové články na vodík. O Ježíšově baterii - převratném vynálezu v oblasti baterií, napíši samostatný článek...

   +1
  • O PLUGu jsem slyšel na jaře, když byl za cenu kolem 7 $, nenakoupil jsem, protože jsem se soustředil jinam. Každopádně společnost sleduju.

   0
 • Dekuji moc za vas nazor i za dalsi info:)

  0