4 minuty čtení

Co se změnilo s příchodem koronaviru? Ptáme se Jiřího Švorce, zástupce ředitele akvizic PSN

Prosinec, poslední měsíc roku. Než vykročíme vstříc roku novému a začneme znovu po jednom odečítat z 365 dnů kalendáře s letopočtem 2021, je na čase rekapitulace. Každý konec roku nás nutí k malému ohlédnutí, tentokrát je to ohlédnutí však zásadní.

Rok 2020 se totiž navždy zapíše do dějin jako rok koronaviru. Odstartoval novou etapu, dobu postkoronavirovou.

Stejně jako samotný virus Covid-19 zamotal hlavu i těm nejprestižnějším odborníkům, mikrobiologům, epidemiologům či lékařům, související události přinesly mnoho zmatku a nejasností nám všem. Více než kdy jindy nabývá na významu postoj, který k novým, nečekaným a nepředvídatelným koronavirovým výzvám zaujme každý z nás, sám za sebe. Rozhodli jsme se, že Vám přiblížíme postoj jednoho z týmu PSN, jako inspiraci. Na otázky spojené s aktuální situací jsme se zeptali Jiřího Švorce, zástupce ředitele akvizic PSN.

 

Jiří, jak vnímáte příchod koronaviru a navazujících bezpečnostních opatření? V PSN působíte již 25 let. Změnilo se v roce 2020 něco ve Vaší práci?

Samozřejmě. Tato situace se dotkla celého světa, a tím i každého z nás. Nevnímám to však negativně. Pro moji osobu je to změna k lepšímu. Získal jsem prostor pro práci z domova. Střídám kancelář a domov.

Manželka učí na střední škole, náš domov tak nyní představuje otevřenou kancelář více než obydlí. Nicméně já jsem získal klid a paradoxně větší prostor pro práci. Ubyla mi operativa a můžu se více věnovat jednotlivým obchodním případům. Teď mi po terase přeběhla veverka, asi se přišla podívat, co je nového na realitním trhu. A nebo mi možná chtěla nabídnout nějakou nemovitost.

 

Jak byste zhodnotil rok 2020 a jak vidíte vývoj realitního trhu v následujícím roce?

Situace je vážná, ubude dokončených projektů. Otevřou se však nové příležitosti.

Beru současný stav vážně, ale nevnímám ho negativně. Osobně doufám, že nebude moc případů, kdy budou lidé muset řešit svoji ekonomickou situaci prodejem nemovitostí. Na takové události reaguji vždycky velmi senzitivně. Nemám takové obchodní případy rád. Přesto nastávají. Snažím se pak postupovat vždy velmi vstřícně a pomáhat. Nemusím dělat obchody za každou cenu. Nejsem žralok, a už vůbec ne sup.

 

Dopady pandemie v plné síle se nejspíše teprve začnou projevovat. Připravujete se nějak na nástup hluboké ekonomické krize? Co je podle Vás klíčové pro její zvládnutí?

Můj děda často říkal: „Neřeš to, ono se to vyřeší.“ A také říkal: „Ono to nějak dopadne, když ne dobře, tak špatně určitě.“ A do třetice říkal: „Hlavně se z toho nepodělat.“

Těžké odhadovat, co bude. Já sám neočekávám nic významného ani tragického. Život se vrátí do normálních kolejí, dříve, anebo později, ale vrátí. A třeba začnou být lidé k sobě milejší a vzájemně slušnější.

Ing. Jiří Švorc - zástupce ředitele akvizic PSN

Kdo je Jiří Švorc?

Jiří Švorc, zástupce ředitele akvizic, ve společnosti PSN působí již 25 let. Ačkoliv se společnost aktuálně rozpíná i do regionů, s akvizičním týmem PSN se zaměřuje především na Prahu. Sám sebe označuje jako zastánce specializace a dokonalé znalosti místních poměrů. Současně však vyzdvihuje úctu ke každé nemovitosti, protože každá nemovitost (vyjma jednotlivých bytových jednotek) je předmětem zájmu PSN.

Práce zaujímá velký díl času Jiřího. Najde si však prostor i na cyklokros, kterému se dříve dokonce věnoval závodně.

Pana Švorce můžete kontaktovat na telefonních číslech +420 221 088 114, +420 702 011 388 nebo emailu jiri.svorc@psn.cz

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.