02.12.2020 2 minuty čtení

Elektromobilita trochu jinak...

Každý z nás zná Teslu - největšího výrobce elektromobilů na světě. Mnoho investorů zná i jiné výrobce elektrických aut, jako NIO, KNDI, LI, XPEV, FSR. V Evropě pak vyrábí elektromobily Renault, Škoda, VW i další automobilky. A co jiné druhy?

     Elektromobilita se netýká jen osobních automobilů - o těch se samozřejmě mluví nejvíce. Svět dnes nabízí i spoustu jiných zajímavých možností, jak do elektromobility investovat. Např. kanadská společnost GreenPower Motor Company Inc. (GP) vyrábí řadu plně elektrických autobusů. Cena akcie se pohybuje okolo 20 USD. A protože Kalifornie a New Jersey zakázaly prodej plynových vozidel po roce 2035, dostávají zelenou elektrické autobusy. Očekává se, že prodej elektrických autobusů a kamionů poroste do roku 2030 o 7000%. V té době jich bude jezdit už 250.000 ks. GP je sice zatím malá společnost, ale každým rokem zdvojnásobuje výrobu. Nákladní elektrické kamiony vyrábí Workhorse Group Inc. (WKHS), vyrábí i velké dodávky. Cena akcie kolem 20 USD. Dalším zajímavým výrobcem může být Lordstown Motors Corp. (RIDE) - americký výrobce plně elektrického Pick-Upu... Cena této akcie  je kolem 22 USD. Jiná americká společnost AYRO INC. (AYRO) zase dodává plně elektrické městské dodávky, vyrábí také elektrické tříkolky. Cena akcie kolem 7 USD. Další americká společnost Arcimoto, Inc. (FUV) zase vyrábí elektrické tříkolky. Cena akcie přes 12 USD. Elektrické tříkolky vyrábí i kanadská společnost Electrameccanica Vehicles Corp. (SOLO). Cena této akcie kolem 7 USD. A nesmíme zapomenout ani velmi úspěšného čínského výrobce malých elektrických motocyklů a skútrů  společnost Niu Technologies (NIU) - cena akcie kolem 29 USD. 

     Myslím, že všechny tyto společnosti mají budoucnost, elektromobilní trh se teprve rozvíjí a nabírá na síle. Ceny akcií nejsou zatím nijak závratně vysoké, bude záležet na samotných společnostech, jak budou umět své výrobky prodávat a jak budou umět hospodařit... Minimálně si tyto společnosti zaslouží jejich pravidelné sledování...

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.