02.12.2020 2 minuty čtení

Jsme nezávislá iniciativa Educator a měníme český vzdělávací systém!

Dovolte nám, abychom se touto cestou představili. Jsme nezávislá iniciativa Educator, jejímž cílem je prostřednictvím své činnosti adaptovat český vzdělávací systém, instituce v něm působící a studentský život na realitu a možnosti 21. století.

K tomu by měla pomoci integrace několika klíčových prvků do vzdělávacích procesů. Základním prvkem je implementace výuky digitálních kompetencí do běžného vyučování. S tím úzce souvisí integrace moderních a efektivních digitálních nástrojů do výuky (virtuální realita, rozšířená realita, umělá inteligence, CNC, gravírovací laser, 3D tisk aj.), díky čemuž mohou studenti efektivněji a rychleji vstřebávat získané informace. Právě zlepšení práce s informacemi a osvěta v oblasti kritického myšlení je dalším podstatným směrem iniciativy Educator.

V uplynulých dnech jsme dokončili oficiální web, který najdete na odkazu www.educator.cz. Web je aktuálně koncipován s cílem sběru dat od účastníků vzdělávacího systému, proto budeme rádi za vyplnění dotazníku. Vzdělávací systém se týká celé společnosti, prošel si jím každý z nás a každý názor je tak pro nás velmi důležitý.

Kromě webu nás můžete také sledovat na níže uvedených sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/educator.cz

LinkedIn: www.linkedin.com/company/educator-zs

Instagram: www.instagram.com/educatorcz

Twitter: www.twitter.com/Educator_CZ

Jednou z prvních aktivit naší iniciativy je spolupořádání online konference Education Disrupt: Škola 21. století. Online konference a následná panelová diskuze se uskuteční 2.12. 2020 od 17:00.

Celou akcí a panelovou diskuzí provede účastníky populární moderátorka Emma Smetana a hlavním tématem bude adaptace českého školství na 21. století, jak napovídá již samotný název akce. Účastníci se mohou těšit na známé osobnosti, které řeší problematiku českého vzdělávacího systému, jako jsou například Bob Kartous (CEO, Pražské inovační centrum), Eva Pavlíková (COO, Česko.Digital), Zdeněk Slejška (Ředitel, Eduzměna), Lukáš Rejchrt (Spoluzakladatel, Edhance), Dana Pražáková (Vedoucí kanceláře ústředního školního inspektora, Česká školní inspekce), Pavel Kordík (Docent, ČVUT FIT)  a mnoho dalších.

Budeme se těšit na Vaší účast. I vy můžete přispět ke změně českého vzdělávacího systému!

Registrace a program: 

https://www.startupdisrupt.com/product/education-disrupt-skola-21-stoleti/

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.