02.12.2020 2 minuty čtení

Výhody a nevýhody přímého investování do nemovitostí

Chcete do nemovitostí investovat přímo a vlastnit tak svou investiční nemovitost? Připravili jsme si pro vás výhody a nevýhody přímého investování do nemovitostí.

Přímé investování znamená nákup fyzických nemovitostí, jako jsou byty, domy a chaty.

Jaké jsou výhody? +

 1)  fyzická investice

Můžete si na svou investici tzv. „sáhnout“. Díky tomu riziko odcizení a podvodů, jako tomu bývá například u cenných papírů, klesne na 0. V případě horších časů můžete nemovitost využít k vlastnímu bydlení.

 2) vysoká pravděpodobnost růstu a stability

Nemovitosti uspokojují základní lidské potřeby – stále potřebujeme někde bydlet. Vzhledem k tomu, že lidí neustále přibývá, zvyšuje se i poptávka po bydlení.

 3) pasivní příjem z nájemného

Pokud dokážete sehnat dobrého nájemníka, můžete si tím zajistit měsíční pasivní příjem v desítkách tisíc na několik let dopředu.

 

 Jaké jsou nevýhody? –

 1) správa a péče o nemovitost

Jednou z největších nevýhod přímého investování je správa nemovitosti. Musíte najít vhodného nájemníka, zajistit opravy a údržbu a být neustále v pozoru. Existují však služby, které tyto úkony udělají za vás.

 2) vysoký investiční kapitál

Na rozdíl od cenných papírů, kde můžete začít investovat třeba za 1.000,- měsíčně, pro nákup nemovitosti budete potřebovat výrazně vyšší vstupní kapitál, takže přímé investování není nic pro drobné a začínající investory.

 3) nízká likvidita

Pokud byste se rozhodli vaší investiční nemovitost prodat, své peníze nedostanete tak rychle, jako by tomu bylo u nepřímého investování. Prodej může trvat několik měsíců.

 

Jak můžete vidět, každá investice má své pro a proti. Je třeba před každou investicí vše podrobně zanalyzovat a promyslet.

#investice #nemovitosti #primeinvestovani #investovanidonemovitosti

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Za mě zní zajímavě cesta, začít s nepřímou investicí prostřednictvím crowdfundingové platformy a čase, proč ne, se přesunou k fyzickým investicím, pokud má člověk dostatečný kapitál... 

    +1
    • Výhody a nevýhody nepřímého investování do nemovitostí budou v příštím článku ;-)

      +1