29.11.2020 6 minut čtení

Studie 177 self-made milionářů došla k jasnému závěru: Tohle je nejjednodušší způsob, jak se jedním stát

O tom, odkud se berou lidé s milionovým jměním, se dá polemizovat a diskutovat donekonečna. Anebo se můžeme podívat na dostupná data a udělat si dobrý obrázek o tom, odkud se tito lidé nejčastěji beru, hned.

Tom Corley je člověk, který 5 let svého života (2011-2016) strávil tím, že studoval každodenní návyky, finanční návyky a další životní atributy u celkem 233 dolarových milionářů (177 z toho bylo self-made, což je skupina, která nás nyní zajímá). Se všemi 233 osobně hovořil a všech se ptal na některé identické dotazy. Jeho cíl byl jediný: zjistit, co tito lidé dělají, aby si své velké jmění udrželi, případně ještě navýšili.

Následně strávil více než rok analyzováním všech nasbíraných dat a došel k tomu, že existuje jen pár…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +84
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Dohledal jsem si, že v ČR máme o cca. 30% nižší náklady na život, takže na české poměry by měl “typický představitel” uvedený v článku majetek 50mil czk. Pro případ, že by si to chtěl někdo srovnat: https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Czech+Republic

  +2
 • Perfektní návod, pro sebe v tom vidím výrok “jako první zaplať sám sobě” umocněný na druhou 👍🏻

  +2
 • Myslím , že uvedeny postup je správná strategie, ale aplikovatelná akorát tak v USA. Nevím co by přineslo úspora 20% korunoveho příjmu  a do čeho vůbec tuto mizernou částku investovat, ale vím zcela jistě, že tohle v ČR žádného milionáře nevyrobí ...

  0
  • Asi bych začal hledat možnosti... ony existují, před 2 roky jsem také začínal S NULOU...

   +3
  • Tak dolarový milionář se z vás nejspíš nestane, ale vydělat milion Kč je velmi reálné... Budete-li cílevědomý...

   +2
  • Mýlíte se pane Nováku. Není důvod si myslet, že by tato strategie byla aplikovatelná pouze v USA. Člověk s průměrným příjmem ČR, který z něho začne ve 30 letech pravidelně měsíčně spořit 20% (5700 Kč) se při investici do SPX ETF (9,8% průměrné zhodnocení od vzniku indexu) dostane při odchodu do důchodu v 65 letech na částku 20,7 mil. Kč. Pokud začnete spořit v 25 letech, tak je částka 34,2 mil. A za předpokladu, že vám příjem během let poroste (což je více než pravděpodobné) se můžete dostat ještě i daleko výš.

   Bez disciplíny to ale nejde. Sám mám ve svém okolí lidi, kteří tyto peníze měsíčně spoří při průměrném příjmu, stejně jako znám i lidi s příjmem trojnásobným, kteří žijí od výplaty k výplatě...cestu si volíme každý sám.

   +8
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
7 minut
6 minut
8 minut
7 minut
7 minut
8 minut
4 minuty
7 minut
9 minut
4 minuty
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
7 minut
6 minut
8 minut
7 minut
7 minut
8 minut
4 minuty
7 minut
9 minut
4 minuty