27.11.2020 2 minuty čtení

Motor udržitelnosti? Investice do green tech startupů

Byznys má ohromnou sílu měnit zavedené pořádky. Na Zemi dochází k ohrožení základních zdrojů a je nutné, aby nově vznikající zelené a udržitelné projekty přispěly ke zlepšení prostředí kolem nás. Proto vznikl investiční ekosystém Soulmates Ventures.

Svět čelí vážným globálním hrozbám, jako je klimatická změna, nárůst produkce jednorázových odpadů, znečištění vod a ovzduší či rostoucí sociální napětí ve společnosti. Musíme hledat nová řešení, která mají šanci těmto hrozbám čelit, a odvrátit tak alarmující prognózy o stavu naší planety. Nechceme být generací, která výraznou měrou přispěla ke zhoršení podmínek pro život na naší planetě. Víme, že každý může svým dílem přispět ke zlepšení situace. Je důležité, abychom tak činili v oblastech, ve kterých jsme nejlepší.

Podle Hynka Sochora, zakladatele Soulmates Ventures, je klíčem k lepší budoucnosti změna myšlení lidí. Nejprve pro to však musíme vytvořit prostředí. Podporovat pokrok a vzdělání i zelené projekty. Abychom trend výrazně zlepšili, není potřeba být vyhraněnými „ekoteroristy“. Je důležité vytipovat a rozvíjet projekty, které přispějí k dlouhodobé udržitelnosti na Zemi.

Máme bohaté zkušenosti z oblasti byznysu i kapitál. Proto je zde ekosystém Soulmates Ventures, jehož prostřednictvím investujeme do green tech startupů. V této oblasti hledáme projekty s globálním potenciálem a souběžně oslovujeme investory, kteří sdílí naší vizi o Zemi jako lepším místě pro život.

Víte o takových příležitostech? Chcete do toho jít společně s námi? Neváhejte se nám ozvat, společnými silami můžeme naší chřadnoucí planetě pomoci.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.