3 minuty čtení

Pražská energetika spouští platební revoluci

Společnost Pražská energetika (PRE) a eYello CZ (Yello Energy) jsou prvními dodavateli energií, kteří nabízejí svým zákazníkům platby pomocí speciálního QR kódu v rámečku. Autorem tohoto převratného řešení je společnost Red Eggs.

PRE letos v dubnu implementovala jako první subjekt v České republice unikátní platební systém na platformě ILQpay QR kódu (takzvaného QR kódu v rámečku). Pomocí tohoto kódu lze jednoduše, bezpečně a rychle zaplatit platební kartou VISA či MasterCard, a to z chytrého mobilu či počítače. 

Platba do 30 vteřin

Jak takové placení probíhá? Stačí tento QR kód v rámečku vytištěný na faktuře načíst mobilem nebo kliknout na kód zobrazený v elektronickém platebním dokumentu, potvrdit předvyplněné platební údaje a pak zaplatit online platební kartou prostřednictvím ČSOB brány. Celková doba zaplacení trvá zhruba 30 vteřin.

“Kombinací dnes již klasických platebních nástrojů s moderními možnostmi internetu se snažíme přispívat ke zvýšení pohodlí našich zákazníků. Způsoby placení se díky internetu neustále zrychlují a zefektivňují. Vydělá na tom především zákazník, který si může vybrat, jakou formu zvolí,” říká Petr Karkoška, vedoucí sekce Zákaznické služby z PRE.

Výhoda pro zákazníky i obchodníky

Samotný vývoj a implementace tohoto QR kódu v rámečku trvala zhruba dva roky. Zásadní pro reálné nasazení této nové formy placení byla partnerská spolupráce společností Red Eggs jako autora řešení, ČSOB jako bankovního garanta a VISA jako jednoho z lídrů bezhotovostního placení.

“Tento způsob placení přináší, oproti bankovnímu QR kódu, výhody jak pro zákazníky, tak pro obchodníky. Zákazník pro platbu pomocí QR kódu v rámečku nepotřebuje mít nainstalovanou bankovní aplikaci. V dnešní době je často možné načíst QR kód i fotoaparátem, takže pro ILQpay pak nepotřebujete ani čtečku QR kódů. Obchodníkovi přináší tato platba zase tu výhodu, že ihned ví, že zákazník v pořádku zaplatil a peníze jsou na cestě na jeho účet,” říká Jan Lamser, společník Red Eggs.

„Platební řešení ČSOB jsou postavená výhradně na našich vlastních technologiích. Díky tomu jsme flexibilní, umíme partnerům nabídnout řešení na míru v souladu se zvyšujícími se nároky digitálního trhu a také zodpovídáme za jejich maximální bezpečnost. Už nyní se přes naše platební brány uskutečňuje 42 % transakcí v e-commerce v České republice,“ říká Radek Horák, výkonný manažer útvaru Acquiring, E-commerce a karty ČSOB.

“Dlouhodobě podporujeme moderní formy placení, které přinesou lidem jednoduché a bezpečné možnosti zaplatit za vybranou službu nebo produkt. Věříme, že budoucnost patří internetovému placení. Češi navíc patří k největším fanouškům bezhotovostního placení, které je pro ně nejpohodlnější a nejbezpečnější,” dodává Marcel Gajdoš, country manažer společnosti VISA pro Českou republiku a Slovensko.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.