27.11.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 27.11.2020: Nadhodnocené tuzemské reality, další ambiciózní EV automobilka a bitcoin houpačka

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Chtělo by se mi nějak hezky zrekapitulovat právě končící pracovní týden, v němž Warengo překonalo hned několik rekordů. Raději vás ale navnadím pro budoucnost: Chystáme pro Vás jednu velkou věc, která zajistí, že ať už na web přijdete kdykoliv, vždycky vám naservíruje nejnovější top obsah přesně dle vašich preferencí a sledovaných uživatelů. Brzy Vám vše představíme a už se nemůžeme dočkat Vašich spokojených reakcí. 😉 Pohodový víkend Vám přeje Tomáš


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Investujte na dlouho dopředu, šetřete si na nejbližší období a žijte v přítomnosti! 

 BURZA 

🡺 

S&P 500 0.00 % (3,629.65)
🡺 

Nasdaq 0.00 % (12094.40)

 PX -0.17 % (965.09) 

---

 Ropa -1.66 % (44.95 USD) 

 Zlato +0.10 % (1,813.10 USD) 

 Stříbro -0.49 % (23.33 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv zajímavého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Digišanon, INVESTOWN.cz a Annu Kühnovou.

Americké akciové burzy včera měly zavřeno, neboť země slavila Den díkůvzdání. Zkrácené online obchodování proběhlo jen na komoditních burzách. Dnes budou obchodní hodiny na Wall Street zkráceny na 15:30-19:00 SEČ. A zítra nezapomeňte z pohodlí domova zdarma dorazit na Online investiční konferenci XTB, kde se taky objevíme!

 GRAF DNE 

Zdánlivě nekonečný růst bitcoinu včera dostal korekční stopku. Populární kryptoměna ze svého středečního maxima nad 19 000 USD ztratila až 3 000 USD. Korekce dříve či později přijít musí a v případě bitcoinu asi jiná než volatilní ani být nemůže.

 SLOVA DNE 

„Nový model Gran Turismo a Gran Cabrio budou též elektrické. Do pěti let bude elektrická celá naše modelová řada.“

Na automobilovém trhu přibývá další ambiciózní EV hráč budoucnosti. Italská značka Maserati, jež spadá pod koncert Fiat Chrysler Automobiles, chce dle svého ředitele Davide Grassa do 5 let produkovat již pouze hybridní či plně elektrické vozy.

 ČÍSLO DNE 

17 %

Dle ČNB je aktuálně u nás průměrné nadhodnocení cen bytů na 17 %. Avšak v lukrativních lokalitách, kde velký podíl tvoří především investiční byty, může jít až o 25 %.
 
 BLESKOVĚ 

 Zábavní gigant Disney navýšil plánovaný počet zaměstnanců, které propustí, ze zářijových 28 na aktuálních 32 000. Nárůst je především důsledkem opětovného zavírání zábavních parků kvůli pandemii.

Daniel Křetínský a Patrik Tkáč se skrz svůj společný fond Vesa Equity Investments stali majoritními akcionáři oděvní firmy Foot Locker. Dle SEC fond, který do společnosti vstoupil letos v květnu, aktuálně vlastní 10,3% podíl v hodnotě 400 milionů dolarů.

 Tchajwanský Foxconn na popud Apple přesouvá část svých výrobních kapacit iPadů a MacBooků z Číny do Vietnamu. Jde o součást snahy Apple diverzifikovat svou produkci a snížit tak riziko ekonomických dopadů případné americko-čínské obchodní války.

Pražská burza si po čtyřech růstových dnech připsala první ztrátu. Dolů ji stáhly zejména akcie bank (ERSTE -0.25 %, KB -0.52 %, MONETA -0.73 %), nicméně o žádný závratný pád zřejmě i díky chybějícímu vodítku Wall Street nešlo.

Donald Trump udělal další krůček směrem k uznání své porážky v prezidentských volbách. Připustil totiž, že pokud sbor volitelů zvolí jako nového prezidenta USA Joe Bidena, opustí Bílý dům.
 
 FOTO DNE 

Pro mě včerejší snímek dne. Fronta lidí u výdejního místa Alzy, kteří si jdou vyzvednout zboží mimo jiné i z okolních obchodů, které ale z nějakého důvodu musí být zavřené. Ještě by to chtělo na straně otevřený salón pro psy a bylo by to 👌. Via Twitter.

 RYCHLÁ RADA NA ZÁVĚR 

Máte volných 10 000 Kč? Tyto dvě akcie by z vás za 10 let mohly udělat velmi spokojené investory. 

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty