26.11.2020 1 minuta čtení

Savills: Trhy střední a východní Evropy zaznamenávají třetí nejvyšší objem investic do nemovitostí v historii

Podle nejnovějšího výzkumu společnosti Savills dosáhla celková investiční aktivita do nemovitostí v České republice, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku za první až třetí čtvrtletí roku 2020 objemu 7,6 miliardy EUR.

Jedná se o třetí nejvyšší objem v historii, a to i navzdory celosvětové pandemii Covid-19. Předpokládá se, že celkový objem investic do konce roku překročí 10 miliard EUR, což by odpovídalo pětiletému průměru.

Hodnoty od začátku roku zvýšila řada portfoliových transakcí, které představují z celkového investičního obratu 44 % ve srovnání s 24 % v loňském roce. Tyto podíly byly obzvláště vysoké v České republice (67 %) a Polsku (47 %). Na těchto dvou trzích se uskutečnily jedny z největších transakcí roku 2020, například rezidenční nájemní portfolio Residomo v České republice v hodnotě 1,3 miliardy EUR v prvním čtvrtletí a ve třetím čtvrtletí průmyslové portfolio Goodman v hodnotě 1 miliardy EUR v celém regionu.

Zatímco kanceláře i nadále představují největší podíl na trhu s 38 %, logistika nyní podle mezinárodní realitního poradce Savills představuje 30 % z celkového počtu a dostává se  před maloobchod s 11 %. Investice do průmyslového sektoru za první tři čtvrtletí dosáhly hodnoty 2,3 miliardy EUR a překonaly tak loňskou celkovou částku.

Více ZDE: www.retrend.cz 

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.