Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
25.11.2020 3 minuty čtení

Na co si dát pozor při investování do nemovitostí? (3+3)

Odhodlali jste se konečně začít investovat do nemovitostí? Máme pro vás 3+3 věci, na které byste si měli dát pozor při přímém i nepřímém investování do nemovitostí.

Investování do nemovitostí dělíme na přímé (nákup fyzické nemovitosti) a nepřímé (nemovitostní fondy, dluhopisy, crowdfunding).

Na co si dát pozor při přímém investování? (byty, domy, chaty)

1. výběr lokality

Výběr lokality ovlivní cenu nemovitosti, ale také návratnost a případný růst hodnoty nemovitosti. Pokud nakoupíme nemovitost v lokalitě, kde se hodnoty nemovitostí pohybují velmi nízko, ovlivní se podle toho i výše nájmu – našeho příjmu.

2. výběr nájemníka/správce

Vybrat správného nájemníka je klíč k úspěchu, pokud si nevíte rady, nebojte se požádat o radu odborníka. Špatný nájemník může mít za následek poničení nemovitosti a neplacení nájmu. Pokud dokážeme zajistit i spolehlivého správce nemovitosti, odpadnou nám starosti jako například oprava WC.

3. návratnost investice

Mnoho lidí si myslí, že po koupi dané nemovitosti mají vyhráno. Pokud však vaší investici neproměníte v zisk, je to špatně! Roční výnos by proto neměl jít pod 5 %, pokud by tomu tak bylo, návratnost vaší investice by byla v řádu několik desítek let, což se nevyplatí.

Na co si dát pozor při nepřímém investování? (nemovitostní dluhopisy, fondy, crowdfunding)

1. podvodné investiční společnosti

Investiční společnosti si vybíráme především proto, abychom měli jistotu profitu a odpadly nám veškeré starosti. Přesto si však musíme dát velmi dobrý pozor na podvodné investiční společnosti. Mezi nejčastější signály podvodné společnosti patří: příliš vysoký výnos, neúplné informace, potíže se zákony a malá transparentnost. Pokud tedy takovou společnost spatříte, rychle ruce pryč.

2. přehnaný výnos

Spoustu lidí se nechá slepě nalákat vidinou velkého zisku. Pokud vám investiční společnost nabízí až podezřele vysoký výnos, měli byste okamžitě zpozornět, něco nebude v pořádku. Průměrný roční výnos se pohybuje okolo 6-12 %.

3. potenciál investičního projektu

Před investicí bychom měli detailně prostudovat a zhodnotit, jaký potenciál vlastně má daný investiční projekt. Neinvestujte do něčeho, čemu sami nevěříte. Je rozdíl, pokud projekt nabízí výstavbu nových bytů v nejvyhledávanější oblasti pro bydlení a pokud projekt nabízí nové kanceláře v oblasti s nejvyšší nezaměstnaností.

#nemovitosti #investice #investovani #investovanidonemovitosti #nacosidatpozor

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Jasné, stručné a výstižné... díky :-)) máte nějaké doporučení na konkrétní crowdfundingovou platformu? 

  +1
  • Za pochvalu děkujeme :) Rád bych vám doporučil naší platformu www.occollo.cz, crowdfunding je naše specialita 👍

   0
  • @occollo webovky vypadají zajímavě :-)) ..zajímal by mě více váš rating jednotlivých investic, ale to bude asi interní know-how :-D 

   +1
  • Prosím, kontaktujte pana Zigáčka - 607 012 369. Moc rád vám naší platformu představí a zodpoví veškeré dotazy ;-)

   0
  • @occollo díky za kontakt 

   +1
  • @occollo též se mrknu

   +1
  • @Andre81cz Super :-)

   0
 • parádní základní ”kuchařka”

  0
  • Děkujeme za pochvalu :-)

   +1