3 minuty čtení

Corrency rozdá lidem v pilotním provozu téměř milion korun

Systém na oživení lokální ekonomiky Corrency získal podporu státu a brzy spustí zkušební provoz v pilotním městě.

Systém Corrency, který se účastnil hackathonu Hack the Crisis pro chytrá anticovidová řešení, získal podporu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MPO). Rozdá ve zkušebním provozu téměř milion korun občanům pilotního města ve formě jednorázové měny corrent. Podpoří jimi občany, kulturní organizace, obchodníky a řemeslníky.

"Díky ochotě a pomoci ministerstva průmyslu a obchodu se nám podařilo v krátké době vymyslet a vyvinout systém cílené pomoci občanům a podnikatelským subjektům. Našim cílem je, ověřit v jednom městě, zda koncept lokální měny corrent, může pomoci celé ekonomice. Corrency je unikátní koncept. Budeme rádi, když nás budete nadále sledovat." uvedl Pepe Rafaj, autor projektu Corrency a jednatel společnosti I, Foundation, která za projektem stojí.

Co je jednorázová měna Corrency?

Dnes už je zřejmé, že celosvětová koronavirová krize bude mít kromě medicínské stránky řadu likvidačních ekonomických dopadů. Státy napříč celým světem si lámou hlavu, jak podpořit své občany a zachránit malé a střední podnikání. V České republice s řešením, jak podpořit lokální ekonomiky, přichází právě projekt jednorázové měny Corrency.

Projekt vznikl jako reakce na první karanténu na jaře letošního roku. Ucházel se o podporu MPO a agentury CzechInvest v programu “Hack the Crisis.” Tým odborníků přes půl roku rozvíjel myšlenky, jak cíleně podpořit krizí postižené skupiny a subjekty. Následně byl Corrency nominovaný mezi 15 nejlepších projektů, které inovativním způsobem řeší boj s pandemií Covid 19. Jako jediný řešil její ekonomické dopady.

Po šesti měsících připrav tvůrci Corrency získali podporu od MPO na realizaci pilotního projektu. "Zároveň se nám podařilo získat závazný příslib soukromého subjektu, že do projektu věnuje 800 tisíc korun na emisi correntů v pilotním městě. Nabídneme je místním občanům, kteří je budou moci utratit u svých oblíbených obchodníků, živnostníků a za místní kulturu.” vysvětluje Rafaj. “Již během pilotního provozu, zahájíme jednání se státem, zda pro něj bude zajímavé, aby emise correntů byly v jeho režii,” dodal.

Projekt Corrency získal řadu záštit

Corrency podpořila například Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR), odbor hlavního architekta eGovernmentu Ministerstva vnitra ČR, MPO ČR a Hospodářská komora ČR.

Budoucnost Corrency

“O dalších krocích budeme informovat na našich stránkách a sociálních sítích. Budoucnost bude záviset na epidemiologické situaci a opatřeních vlády. V této chvíli se maximálně soustředíme na to, abychom v lednu úspěšně spustili pilot," rozvádí budoucnost projektu Pepe Rafaj.

Další informace získáte na:

●      Oficiální stránky projektu Corrency: www.corrency.cz

●      Video upoutávka na Corrency: https://youtu.be/FfLEbghjrIE

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.