Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
24.11.2020 14 minut čtení

Jaké finanční cíle si stanovit ve 20, 30, 40, 50 či 60 letech? Tyhle dávají během života největší smysl

Každá dekáda našeho života zpravidla přináší trochu odlišné výzvy a jak postupně získáváme víc zkušeností, vzdělání a odbornosti, měl by společně s tím růst i náš příjem. Společně s tím je důležité upravovat své finanční cíle a neustrnout ve 20.

Cesta k finančnímu zabezpečení, potažmo k finanční nezávislosti vždy musí být lemována smysluplnými finančními cíli. Nejde přitom o sprint na pár let, ale spíš o maraton trvající celé dekády, během kterých jste díky přemýšlení o penězích schopni efektivně zužitkovat rostoucí příjmy, zlepšovat výnosy svých investic či bezproblémově pokrývat náklady na rodinný život a nakonec dosáhnout stavu, kdy o nakládání se svým časem 100% rozhodujete pouze vy.

Pokud jste se náhodou nenarodili se stříbrnou lžičkou v ruce, budou pro vás finanční cíle a…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +74
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Je to zvláštní. Vidět takto svůj život v pár řádcích. 

  +6
  • @josefKubovec Naštěstí je to jenom ten finanční. Paralelně s tím běží ještě osobní život, vztahy, přátelé, koníčky, vášně, případně řada dalších věcí, které si můžete (snad i díky finančnímu zajištění) souběžně vytvořit. 😉

   0
 • Měla jsem hodně složitý start v pracovním životě. Mam teprve rok a kousek práci, která je stálá a kdy si šetřím a zároveň rodičům vracím peníze co mi půjčili. Chci vlastní bydlení do těch 38 určitě nejpozději, nyní mi je 34. Doufám, že ještě nejsem úplně ztracený případ. 

  +2
 • Hlavně si je dobré uvědomit, že např. ve 40 ještě člověk zpravidla nemá polovinu pracovního života za sebou, a přitom mu přijde, že pracuje už věčnost :)

  +2
 • Tome, skvělý článek! Ukládám si i na později a s každou dekádou budu ”kontrolovat” 😉

  +1
 • Díky, super článek. 👍

  +1
 • Pro mě děsivé. Za mě teda nejpozději od 30 žít z pasivního příjmu a užívat život. I tak je zhruba půlka života v háji. 😆

  0
Doporučené příspěvky
6 minut
8 minut
7 minut
7 minut
6 minut
7 minut
7 minut
6 minut
7 minut
11 minut
9 minut
6 minut