18.06.2019 2 minuty čtení

Nakupujte akcie Facebooku, kryptoměna je dostane na rekordní hodnoty, říká Cramer

Jakmile se Facebook přiblíží oficiálnímu spuštění vlastní kryptoměny, akcie s tickerem FB porostou na rekordní hodnoty. To tvrdí známý americký komentátor a novinář Jim Cramer. A investoři by si tuto příležitost neměli nechat ujít.

Jak známo, Jim Cramer má rád ostrá prohlášení a odvážné komentáře predikující často zdánlivě nemožné, což mu už několikrát vyneslo uznání od investiční veřejnosti. Logicky si proto nenechal ujít ani blížící se oznámení Facebooku ohledně plánované kryptoměny.

„Tohle bude ta největší věc, co se Facebooku za několik posledních let přihodila. Bude to opravdu důležité,“ řekl Cramer v rámci pořadu Mad Money na CNBC.

Cramer je přesvědčen, že kryptoměna v podání největší sociální sítě světa bude podařeným projektem a pokud se jej podaří zrealizovat, jak dnes dostupné informace naznačují, v blízké budoucnosti, vyžene to cenné papíry Facebooku do rekordních výšin.

V současnosti se akcie Facebooku obchodují za 189 dolarů za kus, přičemž do rekordní hodnoty ve výši 218 dolarů z poloviny loňského července jim chybí ještě něco přes 15 %.

Cramer se svou předpovědí tentokrát nijak nevymyká a navazuje na mnoho dalších uznávaných analytiků, kteří ve „facebookové kryptoměně“ vidí revoluční počin s potenciálně velkým tržním dopadem.

„Věříme, že se může jednat o jeden z nejdůležitějších kroků v historii společnosti, který zaujme nové uživatele a přinese další zdroje příjmů,“ řekl analytik Mark Mahaney z banky RBC.

Kromě samotných akcií Facebooku mnozí očekávají, že tato událost pozitivně ovlivní také hodnoty stávajících kryptoměn v čele s bitcoinem. Příchod technologického giganta na tento trh by měl digitální měně propůjčit mnohem větší legitimitu.

Pokud se předpoklady odborné veřejnosti potvrdí, představí Facebook své plány v rámci projektu doposud známého jako „Libra“ v průběhu úterního dne.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.