Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
19.11.2020 7 minut čtení

Můžete se během života díky investování stát z nuly dolarovým milionářem? Uspoříte-li měsíčně 9000 Kč, jde to!

Dle letošního World Wealth Report je na celém světě aktuálně 19,6 milionu dolarových milionářů a jejich počet neustále roste. Dostat se do této skupiny může pro některé znít jako sci-fi, ale ve skutečnosti to rozhodně nemožné není.

Byť - jak se říká - existuje milion způsobů, jak vydělat milion dolarů, jedním z nejosvědčenějších (a dost možná i nejčastějším) je investování. Umožňuje totiž lidem na celém světě znásobovat své úspory mnohem rychlejším tempem, než jim nabízí jakákoliv banka či jakýkoliv spořící účet. A tato skutečnost je nejjasnější a nejpravdivější v případě těch, kteří své úspory nechávají investovány po celé dekády.

Hned na úvod se sluší podotknout, že dokázat dlouhodobým důsledným spořením a investováním vybudovat jmění v hodnotě…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Je fajn vědět, že alespoň na papíře, jak říkáte, se dá 1 mio $ investování získat. ( Když se budete hodně snažit, možná na milion nakonec nedosáhnete, ale i půl mio udělá radost:) Podle mě je ale zásadní velmi dobře si rozmyslet proč by to člověk měl chtít. Zabezpečit dětem jistější budoucnost ( nebo možnost vymanit se z "krysího běhu") ? OK.  Koupit si v důchodu drahé auto , loď nebo nevím co.... To je pak otázka, jestli nestojí za to užít si ušetřené peníze teď a tady ( cestování např) dokud je člověk v plné síle. ..

  +1
  • @petrDusek To by měla být vlastně úplně první otázka, kterou si položíte: Proč vůbec chci investovat? Čeho chci dosáhnout? Bez jasného cíle to moc nemá smysl, jak říkáte.

   0
 • Dnes máme opravdu mnoho možností, jen my čtyřicátníci už budeme muset celkem máknout. Na druhou stranu - kdyby se nám ta slavná vnucená celosvětová rezervní měna sesypala třeba na 10 CZK (utopie 😁), tak bychom tam byli daleko dřív 😉

  +1
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
4 minuty
7 minut
7 minut
7 minut
7 minut
9 minut
6 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
4 minuty
7 minut
7 minut
7 minut
7 minut
9 minut
6 minut
6 minut
5 minut
4 minuty