17.06.2019 2 minuty čtení

Musk údajně smazal svůj účet na Twitteru, zatím je však pouze přejmenovaný

Že by Elon Musk konečně poslechl rady Warrena Buffetta a dalších osobností a skoncoval se svým vyjadřováním na sociálních sítích? Podle ranního tweetu z jeho účtu to tak vypadá.

Elon Musk je akční člověk, u kterého nikdy nevíte, co udělá v příští vteřině. Loni tak například v rámci „zábavy“ s fanoušky zrušil oficiální facebookové stránky Tesly a SpaceX. Stránky, za které by jiné firmy platily zlatem.

Většině fanoušků a zákazníků to však nevadilo, protože už stejně sledovali samotného Muska na Twitteru, kde americký vizionář píše nejen o svých vizích, ale také o zajímavých detailech ze svých firem, za což se nejednou dostal do sporu s úřady, konkrétně pak s americkou Komisí pro cenné papíry (SEC).

SEC se totiž nelíbilo, že Musk na svůj osobní Twitter uveřejňuje informace, které by se měli jako první dozvědět akcionáři jeho firem, zejména pak Tesly, která je veřejně obchodovaná, a tedy pod velmi přísným dohledem samotné komise. Tyto spory vyústily nejenom v milionovou pokutu, ale také jedno soudní stání, které se odehrálo letos na jaře.

Muskova kontroverzní prohlášení samozřejmě neunikla ostatním byznysovým velikánům. Například Warren Buffett mnohokrát řekl, že Muska jako podnikatele respektuje, ale že nechápe, proč má stále zapotřebí takové komediální chování. Bez toho by prý mohl být mnohem úspěšnější.

Jak známo, Musk si ze slov ostatních podnikatelů ani SEC příliš těžkou hlavu nedělá, o to více tak dnes veřejnost překvapil jeho tweet oznamující smazání twitterového účtu, nyní už pod názvem Daddy DotCom. Je to opravdu konec jeho twitterové show, nebo další z jeho tradičních her? Opravdu by se dobrovolně vzdal více než 27 milionů věrných sledujících?

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.