19.11.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 19.11.2020: 737 MAX může zpět do vzduchu, hypotéční úroky stále klesají a Tesla opět odstartovala

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Boeing se konečně dostal na začátek konce své pravděpodobně největší noční můry v celé své historii - 737 MAXy mohou zpět do vzduchu.  Akcie přesto reagovaly poklesem. Není totiž stále jasné, jaká bude po letounu s takto špatnou pověstí poptávka. A krachující aerolinky aktuálně mají jiné starosti než nákup nových letadel. P.S. Včera jsme na Warengo uvítali 500 nových registrovaných uživatelů. Neuvěřitelné! 🤯 Úspěšný den Vám přeje Tomáš


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Nejdůležitější vlastnost investora? Trpělivost. Vše ostatní je až daleko v závěsu.

 BURZA 
 

 S&P 500 -1.16 % (3,567.79)

 Nasdaq -0.82 % (11801.60)

 PX +0.46 % (934.75) 

---

 Ropa +0.46 % (41.62 USD) 

 Zlato -0.75 % (1,871.00 USD) 

 Stříbro -1.04 % (24.40 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Energy financial group, Platon Finance a FinTag.cz.

Tesla (TSLA) +10.20 % (486.64 USD)
Čekal někdo, že Tesla bude v nejbližších dnech zpomalovat? Kdepak, tohle vypadá minimálně na otestování dosavadních historických maxim, na které zbývá cca 10 USD.

Lowe's Companies (LOW) -8.21 % (146.74 USD)
Americký maloobchodní gigant s vybavením pro domácnosti sice v Q3 předvedl slušný výsledek, ale pesimistický výhled pro Vánoce a zbytek roku investory zklamal.

 GRAF DNE 

Zatímco se průmyslový index Dow snaží prokousat ke 30 000 bodům, jeho P/E vystoupalo na téměř 25 a pomalu se blíží k nejvyšším hodnotám tohoto století. Je to vlastně v pořádku, jen to musíte brát tak, že trhy dnes na stav ekonomiky zvysoka kašlou.

 SLOVA DNE 

„Můžu vám říct, že moje rodina i vaše rodina bude v tomto letadle v bezpečí.“

Ředitel FAA Steve Dickson včera svými slovy (a podpisem) podpořil rozhodnutí jeho agentury, že letoun Boeing 737 MAX se může po 20 měsíci vrátit zpět do oblak. Šlo o nejdelší zákaz letu pro konkrétní model v celé historii komerčního letectví.

 ČÍSLO DNE 

2,02 %

Průměrná úroková sazba u hypoték klesá již sedmý měsíc v řadě. Ze zářijových 2,07 % klesla v říjnu na 2,02 %, což je nejnižší hodnota od března 2017. S tím souvisí i velká poptávka po hypotékách - objem poskytnutých hypoték za říjen stoupl o 25,14 mld. Kč.
 
 BLESKOVĚ 

 5G sítě v České republice pro telekomunikační společnost Cetin (vlastníkem PPF) vybuduje švédská společnost Ericsson. Pro tu jde v poslední době již o několikátý úspěch na poli budování 5G, kde se jí daří porážet konkurenční Huawei.

A propos: Jeden z ředitelů polské pobočky Huawei byl společně s bývalým pracovníkem tamních tajných služeb polským soudem obviněn ze špionáže. Nepřekvapilo. Nejsou už dnes ostatně slova "Huawei" a "špionáž" leckde považována za synonyma?

Apple si zkouší vylepšit PR svého Appstore. Snížil proto své komise pro malé softwarové vývojáře, kteří ročně z jeho obchodu vydělávají méně než 1 milion dolarů, z 30 na 15 %

Pfizer šlape do plných - společnost včera oznámila, že by příští měsíc po obdržení finálních výsledků testovací fáze mohla ve zrychleném řízení obdržet od amerických a evropských úřadů schválení své COVID-19 vakcíny a zahájit dodávky "před Vánoci".

▶ Norské aerolinky Norwegian Air zažádaly o ochranu před věřiteli ve snaze restrukturalizovat svůj byznys a především obrovský dluh, na jehož splácení aktuálně společnosti chybí hotovost. Letouny společnosti budou zatím i nadále létat dle plánu.
 
 FOTO DNE 

Tentokrát se všechny ty memečka vážně trefily přesně. 😅 Ale co už, na Slovensku a v Polsku to prý taky zavedli, tak to prostě zavedeme taky. A až budou chtít naši sousedé třeba zakázat potraty, tak je taky bezmyšlenkovitě okopírujeme... oh wait!

 RYCHLÁ RADA NA ZÁVĚR 

V kterých tržních segmentech najdete nejlepší kandidáty pro dividendové portfolio?

- Telekomunikace
- Energie / Základní materiály
- Finance
- Zdravotnictví / Farmacie
- Utility
- Esenciální spotřební zboží

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty