18.11.2020 2 minuty čtení

Úvod do investování do nemovitostí

Investice do nemovitostí jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších investic, přesto je nutné mít patřičné znalosti. V tomto článku probereme základní rozdělení investic do nemovitostí.

Pod pojmem investiční nemovitost se označuje nemovitost, která není pořizována za účelem vlastního bydlení, ale s cílem jejího pronájmu nebo prodeje se ziskem.

V zásadě rozlišujeme dva způsoby investování do nemovitostí. Buďto budete nakupovat fyzické nemovitosti, jako jsou byty, domy a chaty, nebo budete investovat do nemovitostních fondů, nemovitostních dluhopisů či crowdfundingu.

 

Pokud chcete investovat přímo, budete muset mít větší kapitál (pro nákup dané nemovitosti). Příjmem pro vás bude nájem, který vám zaplatí nájemník vaší nemovitosti. Budete se však muset starat o kompletní správu vaší nemovitosti, což zahrnuje rekonstrukce, výběr nájemníků, stanovení ceny nájemného a tak dále.

Návratnost vaší investice se pohybuje okolo 10 a více let s ročním zhodnocením 5 a více %.

 

Pokud se rozhodnete investovat nepřímo (fondy, dluhopisy, crowdfunding), budete potřebovat znatelně menší kapitál, proto je tato forma investice dostupná i menším investorům. Toto investování většinou probíhá přes investiční společnosti, takže nepotřebujete moc odborných znalostí. Příjmem pro vás bude úrok z investované částky. 

Návratnost a zhodnocení se zde liší fond od fondu, dluhopis od dluhopisu a crowdfunding od crowdfundingu, avšak není zde takový rozdíl v porovnání s přímým investováním.

#nemovitosti #investovani #investovanidonemovitosti #dluhopisy #crowdfunding #fondy 

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Skvěle, díky za hodnotný článek! Doufám, že budete pokračovat :))

  +1
  • Děkujeme za pochvalu :-) Pokud budou články žádané, rádi v nich budeme pokračovat.

   0
  • @occollo Jsou velmi žádané! :))

   +2
 • Díky za rychlý přehled. A chválím za úvodní fotografii :-) 

  +1
  • Rádo se stalo a děkujeme :-)

   0