Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
18.11.2020 7 minut čtení

Jak nejlépe využít 5 minut svého času? Odpovězte si na tyto otázky související s vaším odchodem do důchodu

Přemýšlíte, zda si začít odkládat peníze na důchod, nebo ne? Přešlapujete na místě? Možná budete překvapeni, jak moc vám může s vaším rozhodováním pomoci, pokud najdete odpovědi na těchto 5 otázek.

Představte si, že si berete velmi dlouhou dovolenou. Máte naspořené nějaké peníze, ale nejste si bohužel jistí, jak budete trávit na dovolené svůj čas, kolik budete utrácet ani jak dlouho bude vaše dovolená trvat. Pouze doufáte, že budete mít dost peněz, aby vám vydržely po celou dobu dovolené. Není to trochu nezodpovědné? Kdo z vás by na takovou dovolenou bez bližší představy odjel?

Lidé se přitom stejným způsobem staví ke své penzi. Existuje však jednoduchý způsob, jak to napravit. Vytáhněte tužku a papír a v krátkosti si odpovězte na následující otázky.

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • uvazovat o tom ze sa clovek dozije 90 rokov je proste irelevantne, moze to byt kludne 70 rokov, poznam x ludi, ktori sa dozili dochodku a za rok, maximalne dva odisli fukat fialky zospodu...pretoze boli zniceni zivotom,..je uplne ine ked clovek pracuje 40 rokov v kancelarii a 40 rokov na stavbe..inak prehlad ako to robit je dobry :)

   

  0
  • @martinZlamal  ...díky za komentář. Máte pravdu, že má každá profese svá specifika. Sám jsem při studiu několik let 3-4 měsíce v roce brigádničil jako montážní dělník v zahraničí aa nebyl to úplný med. 

   Každopádně nechci být pesimista. I člověka bez pohybu trávícího 40 let v kanceláři naopak může dohnat kupa civilizačních chorob. Raději se ale do budoucna koukám pozitivníma očima :-) 

   1
 • Jasné a přehledné!

  2
  • @IrenaHoudkova děkuji za komentář :-) ...o to se snažím u většiny textů. Přirozeně dojde k jistým zjednodušením, ale většina lidí určitě nemá chuť číst na internetu hodinové exaktní vědecké práce. 

   0