18.11.2020 2 minuty čtení

Pojišťovna MetLife se pouští do nových CSR aktivit

Pojišťovna MetLife tradičně podporuje řadu neziskových a charitativních aktivit. Letos na podzim rozšiřuje svou spolupráci s organizací Junior Achievement a nově se zapojuje do projektů Save the Children a Odyssey Teams / Helping Hands.

Pojišťovna MetLife se pravidelně zapojuje do veřejně prospěšných projektů a cíleně pomáhá tam, kde je to potřeba. Mezi její dlouhodobě podporované projekty patří Junior Achievement, který se zasazuje o zlepšení finanční gramotnosti dětí. V předchozích letech MetLife prostřednictvím dobrovolníků spolupracovala na programech pro základní školy, v letošním roce se nově zapojuje rovněž do projektu určeného školám středním. Program opět funguje na bázi dobrovolnictví, přičemž zástupci pojišťovny MetLife budou k dispozici vybraným středoškolákům, a coby jejich mentoři jim pomohou budovat a spravovat jejich vlastní fiktivní firmu.

Projekt Save the Children se zaměřuje na děti ze zemí třetího světa, které musí denně čelit existenčním problémům, jako je nedostatečná zdravotní péče či omezený přísun pitné vody. Organizace pomáhá zajistit stovkám tisíc dětí na celém světě důstojnější životní podmínky a povzbuzuje jejich víru v lepší budoucnost. V rámci projektu mohou dobrovolníci napsat pozitivně laděný, inspirativní dopis v angličtině (nebo francouzštině, španělštině či arabštině), případně nakreslit pozitivní obrázek, a ten naskenovaný poslat. Cílem je ukázat dětem, že nejsou samy a mají okolo sebe podporu.

Třetím projektem, do něhož se MetLife nově zapojuje, je Odyssey Teams / Helping Hands. V rámci tohoto projektu složí zaměstnanci pobočky z obdržené „stavebnice“ protetickou ruku, která bude následně odeslána dítěti do některé ze zemí třetího světa spolu s povzbudivým vzkazem. Umělé končetiny tak pomůžou lidem, kteří by jinak neměli šanci je získat.

Jsem velmi rád, že se naše pojišťovna zapojuje nejen u nás, ale celosvětově právě do projektů zaměřených na děti a dospívající. Paleta možností zapojení je navíc velmi pestrá, takže každý zaměstnanec si může vybrat tu, která ho nejvíc osloví,“ vyjádřil se k novým CSR aktivitám František Špulák, Marketing and Communication Executive pojišťovny MetLife.

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.