16.11.2020 4 minuty čtení

Jaká témata přinese Online investiční konference 2020?

Asi nikoho moc nepřekvapí skutečnost, že se tento rok všechny prezenční konference, semináře a další různá setkání přesunuly do online prostoru. Stejně tomu bude u plánované investiční konference, kterou pořádá broker XTB.

Konference je zaměřena na to, jak by se měl investor a trader připravit na nadcházející rok 2021, ve kterém můžeme očekávat různá rizika, ale i zajímavé příležitosti. Když se velmi rychle ohlédneme, jak se vyvíjely trhy v posledních několika měsících, tak se vkrádá myšlenka, zdali si nechat podobné investiční příležitosti ujít. Investor by však měl vždy hledět nejen na potenciální zhodnocení své investice, ale také na podstupovaná rizika.

Online investiční konference si klade za cíl pomoci běžnému investorovi zorientovat se v tomto ohromném množství informací a zároveň se inspirovat tím, jak ke svým investicím přistupují profesionální portfolio manažeři či zkušení individuální investoři.


Detaily konference

KDY: sobota 28. 11. 2020 v čase od 10:00 do 18:00

KDE: online, tedy připojíte se svého počítače

ZA KOLIK: přistup na vysílání získáte zdarma

KDE SE PŘIHLÁSIT: https://cz.xtb.com/online-investicni-konference-2020

 
Program konference

První přednášku „Investování pro každého – jak snadno začít“ začne Milan Charvát, spoluzakladatel webu Warengo.com, což je sociální síť zaměřená na investování. Své téma zaměří na úplné začátky, tedy jak by měl nováček začít uvažovat, pokud to s investováním myslí vážně.

Druhou přednáškou bude pokračovat Jindřich Pokora, provozovatel webu a youtubového kanálu rozumnyinvestor.cz s tématem „Klíčové aspekty buffettovského investování“. Jak sám název napovídá, budeme analyzovat dlouhodobě ověřené faktory úspěchu světoznámého investora Warrena Buffetta.

Další přednášku přípraví Aleš Prandstetter, bývalý analytik ČSOB Asset Management a aktuálně investiční stratég poradenské společnosti eFrank.cz. Ve svém tématu „Dlouhodobá sázka na ty nejlepší sektory“ by rád představil, které sektory by podle něj měly být nadprůměrné nejenom v příštím roce, a kterým sektorům by se investor měl naopak raději vyhnout.

Odpolední část otevře soukromý investor a zakladatel webu papucovyinvestor.sk Norbert Nepela s přednáškou „Tipy a rady pro správu dividendového portfolia“. Zde budou vysvětleny zásadní postupy při výběru vhodných dividendových akcií.

Mikuláš Splítek, který řídí v Erste Asset Management fond Stock Small Caps bude prezentovat svoji přednášku na téma „Psychologie investora aneb čtyři těžkosti pro rok 2021“. Tuto přednášku by si povinně měl poslechnout každý investor, jelikož psychologie je často největším nepřítelem zisků. Mikuláš přiblíží proč náš mozek jinak vnímá ztrátu a jinak zisk, proč se často nechováme ekonomicky a jak tyto skutečnosti obrátit do svého investování, aby zisky neubíraly ale naopak je přinášely.

Následovat bude přednáška dalšího významného portfolio manažera, Daniela Gladiše z Vltava fund. Téma „Výběr akcií v prostředí masivního tisknutí peněz“ se bude věnovat aktuální situaci, ve které centrální banky značné ovlivňují nejen akciové trhy. Co všechno by o této skutečnosti měl investor vědět a jak vnímat případná rizika? To by měla prozradit tato přednáška.

Soukromý investor a trader Zdeněk Zaňka představí svoji přednášku „Moji TOP dividendoví aristokraté“. Zde vysvětlí, co se vlastně skrývá pod tímto pojmem a nastíní, které akciové tituly se mohou považovat za dividendové aristokraty.


Záznam konference

Každý, kdo se zúčastní online vysílání, bude moci následně získat záznam z vybraných přednášek. Zároveň si řada přednášejících připravila pro posluchače různé doplňující materiály a videa, tedy určitě se vyplatí pozorně poslouchat, co vše nám přednášející mohou poskytnout.

ZDARMA SE PŘIHLÁSIT NA KONFERENCI MŮŽETE ZDE >> https://cz.xtb.com/online-investicni-konference-2020

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.