Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
13.11.2020 2 minuty čtení

Krásy dna...

Troufám si říci, že si všichni myslíme, že jsme si již na své dno sáhli. Z mého, zatím nejhlubšího dna, už jsem pár let úspěšně venku.

Byla to sakra dřina. Žila jsem v šíleném stavu, určité bublině, kterou jsem si sama vytvořila. Tížil mě pocit, že nemám svůj život ve svých rukách, přišla jsem si naprosto bezmocná – o mně beze mně, stále jsem se snažila najít odpověď na otázku PROČ? Proč se to stalo, proč zrovna mně, proč, proč, proč? Vlastně jsem se mentálně točila v bludném kruhu stále se opakujících myšlenek. Litovala jsem se 
a říkala si, že tohle jsem si teda fakt nezasloužila. Já, taková hodná holka... 
Předpokládám, že obdobné pocity prožívá většina lidí plácajících se po svém dně. Naštěstí jsem v sobě našla sílu se začít pomalu ode dna odrážet a tempo za tempem se probojovávat zase na hladinu. Co mi pomohlo? Láska k mé práci a můj úžasný čtyřnohý psychiatr 
a psychoterapeut v jednom – Střapinka, pejsek z útulku, který do mého života přinesl nejen nové zážitky, ale i nové lidi. 
Také jsem přestala pátrat po odpovědích na otázku proč, která mne vlastně spíš do bahna dále zahrabávala. Soustředila jsem se na to, 
co s tím, jak žít dál.
Zpětně musím říci, že pád na dno způsobil nejpodstatnější 
a extrémně positivní změnu v mém životě. Dovedlo mne ke studiu lidské psychiky. „Najednou“ mi do života vstupovali zajímaví lidé i knihy z oblasti osobního rozvoje a psychoterapie. Cesta mne zavedla až k mé druhé pracovní životní lásce – ke koučinku. Práce či spíše poslání, které mému životu poskytlo zcela nový rozměr a smysl.
Jakého nejhlubšího dna jste ve svém životě dosáhli Vy? Co Vám pomohlo se z něj dostat? Co jste se naučili ze svého „pobytu“ na dně? A co nového jste se dozvěděli o sobě? O svém okolí? Jak se změnil Váš mindset a přístup k životu?
Ne nadarmo se říká - všechno zlé je pro něco dobré. Já osobně jsem toho učebnicovým příkladem.

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Klobouk dolů- pakliže se Vám takto podařilo obrátit zkušenosti “ze dna” nejen ve svůj prospěch, ale ještě dokážete ukázat cestu a další možnosti ostatním lidem - tak jste ”člověk na svém místě“. Držím palce, ať už jen stoupáte dál.

  +1
  • Děkuji za Váš názor i za přání pane Pavlíčku, práce s mými klienty mne opravdu baví i inspiruje a Vaše hodnocení mne velmi těší. Děkuji Vám...

   +1
 • "Dno" umí člověka pořádně nakopnout :))

  0
  • Pro mne to byla opravdu silná káva. Pravdou je, že mi tato zkušenost také velmi přinesla. Určitě platí - co tě nezabije, to tě posílí!

   +1
  • @IrenaHoudkova Přesně! :))

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím