13.11.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 13.11.2020: Letecký byznys na bedrech Číny, pandemie stále bez vrcholu a bitcoin nepřestává růst

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Během včerejšího dne se na Warengu zaregistrovalo více než 400 nových uživatelů! Velký úspěch u vás slavilo dividendové srovnání brokerů, jež navázalo na srovnání poplatků z minulého týdne. Už nyní pro vás chystáme další podobný obsah, avšak pokud byste měli tip, co praktického bychom ještě v rámci investičního trhu mohli srovnat, dejte nám vědět SEMPohodový víkend Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Nejlepší dlouhodobý hedge proti inflaci? Vlastněte akcie společností, které mohou bez obav zvedat ceny. 

 BURZA 

 S&P 500 -1.00 % (3,537.01)

 Nasdaq -0.65 % (11709.59)

 PX +0.13 % (908.59) 

---

 Ropa -0.95 % (40.73 USD) 

 Zlato +0.04 % (1,874.00 USD) 

 Stříbro +0.10 % (24.33 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Saxo Bank, ESG Investice a FinTag.cz.

Pinduoduo (PDD) +20.41 % (134.21 USD)
Zatímco americké firmy včera na burzách dostaly kvůli novým pandemickým restrikcím, těm čínským se dařilo. Pinduoduo odhalilo překvapivě silné čtvrtletní příjmy i zisk.

Carnival Corporation (CCL) -7.90 % (14.93 USD)
Vakcínová euforie z úvodu týdne včera definitivně vzala za své a akcie aerolinek, přepravců i cestovního ruchu zamířily opět strmě dolů. USA čelí nové vlně COVID-19.

 GRAF DNE 

Graf bitcoinu začíná silně připomínat graf registrovaných uživatelů na Warengo. Neustále roste výš a výš a zatím to nevypadá, že jej jen tak něco zastaví. 📈

 SLOVA DNE 

„Navzdory problémům vyvolaným pandemií vykazuje čínský trh s letadly a souvisejícími službami proti loňskému výhledu na dalších 20 let téměř sedmiprocentní růst.“

Čínský letecký trh je letos jeden z mála na celém světě, který koronavirus nesrazil na kolena. A americký výrobce Boeing očekává, že Čína bude v následujících dvou dekádách hlavním tahounem růstu letecké dopravy. Proto svůj výhled prodejů letadel do Číny na dalších 20 let včera nečekaně oproti loňskému roku navýšil o 7 % na 8600 strojů.

 ČÍSLO DNE 

10 179

Pandemie koronaviru v globálním měřítku stále nenašla svůj vrchol. Předevčírem s COVIDem poprvé za jediný den zemřelo více než 10 000 lidí. Zároveň bylo odhaleno téměř 620 000 nových případů, což je téměř nový rekord. Pochmurný konec roku.
 
 BLESKOVĚ 

 Ministr zdravotnictví Jan Blatný v pondělí na vládě navrhne prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní až do 20. prosince. Dnes by měl rovněž představit plán rozvolňování současných opatření v závislosti na šíření nákazy.

Raiffeisenbank za první 3 kvartály letošního roku vykázala meziroční pokles zisku o 53,2 %, což jen potvrzuje, jak tvrdě pandemie zasáhla bankovní sektor.

▶ Byť Donald Trump (asi) volby prohrál, stále zůstává až do ledna prezidentem se všemi pravomocemi. Včera proto rozhodl, že americkým firmám zakáže od 11. ledna jakkoliv investovat do celkem 31 čínských firem, jež jsou napojeny na čínskou armádu. 

▶ Streamovací služba Disney+ získala do konce Q3 již téměř 74 milionů platících uživatelů, což je víc než očekávali analytici. Sama o sobě tak nyní navzdory dopadům COVID-19 táhne pozitivní názor investorů na akcie Disney.

▶ List Wall Street Journal včera přišel s informací od svých nejmenovaných čínských zdrojů, dle kterých o zrušení historického IPO Ant Group rozhodl osobně přímo čínský prezident Si Ťin-pching, který údajně čínským úřadům nařídil vyšetření společnosti.
 
 FOTO DNE 

České známky patří i nadále ke světové špičce. Rozhodla tak aspoň porota filatelistické soutěže Nexofil, jež na stupně vítězů hned ve 3 kategoriích o nejlepší známku světa umístila české výtvory. Na známky se můžete podívat tady. Gratulace tvůrcům!

 RYCHLÁ RADA NA ZÁVĚR 

3 inspirující citáty z Kodexu Bušidó, jimž se řídili mimo jiné japonští samuraji:

  1. „Nechť je tvá cesta jakákoliv, nikdy si nestěžuj.“
  2. „Sebe samého ber s humorem, jiné však smrtelně vážně.“ 
  3. „Neboj se selhání, při snaze o nemožné i selhání šlechetným.“

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.