Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
12.11.2020 3 minuty čtení

Na finGOOD.cz lze nově investovat do e-commerce projektů, prvnímu investoři během 15 dní dali 2 miliony Kč

Společnost finGOOD, jež se specializuje na P2B financování a crowdfunding investování, se rozhodla přidat do portfolia nový segment. Na podzim proto vstoupila do rychle rostoucího světa e-commerce, aby investorům nabídla nové investiční příležitosti.

Segment e-commerce letos zažívá žně. Dle statistik Shoptetu letos ještě před vánoční sezónou vzrostl meziročně obrat tuzemského e-commerce o 18 % na 171 miliard Kč a jeho podíl na maloobchodním obratu stoupl na 13,5 % (meziročně +2,3 %). 

On ale ve skutečnosti zažívá žně dlouhodobě - v loňském roce tento segment u nás vyrostl o 15 % a zaznamenal obrat přes 155 miliard Kč - a nenadálé okolnosti, jež nás aktuálně obklopují, jeho růst spíš jen akcelerovaly. Tato akcelerace s sebou přináší řadu nových investičních příležitostí, na které chce finGOOD reagovat. 

V září proto avizoval, že má zájem vstoupit do tohoto segmentu a nabídnout svým investorům skrz svou platformu další zajímavou možnost, jak své portfolio diverzifikovat. Nejde přitom jen o e-shopy, ale všeobecně o veškeré služby a vše, co pod tento segment spadá.

Chcete ziskově investovat do e-commerce a dalších projektů? Přidejte se ZDE.

Plán byl nabídnout crowdfundingovou investici e-commerce projektům s obratem 5-100 milionů korun, které by skrz finGOOD dostaly šanci získat od investorů na svůj další rozvoj až několik milionů korun. Zrovna e-commerce má totiž dlouhodobě poměrně velký problém dostat se ke kapitálu pro další expanzi (zvlášť ze strany bank), což jeho růst logicky citelně brzdí. finGOOD však právě v tomto sektoru vidí jednoznačný potenciál, a proto má naopak zájem do něj aktivně investovat.

A jak společnost slíbila, tak také vzápětí učinila. Proto se hned v říjnu mezi investičními nabídkami první e-commerce vlaštovka objevila. Zájem předčil očekávání, takže se cílové 2 miliony korun od investorů skrz platformu vybraly místo 21 již za 15 dní. Prudce rostoucí a expandující eshop jim za to na oplátku na dalších 36 měsíců slíbil solidní roční zhodnocení 8,5 %.

Chcete ziskově investovat do e-commerce a dalších projektů? Přidejte se ZDE.

Další e-commerce projekty budou nepochybně brzy následovat, což je důležitá informace nejen pro investory, kteří finGOOD pro crowdfundingové investice využívají. První úspěšný projekt je zároveň přesvědčivou ukázkou toho, proč by e-commerce firmy a majitelé e-shopů neměli na tuto metodu flexibilního financování zapomínat

Ať už potřebují kapitál pouze pro pokrytí skladových zásob, nebo by rádi dále expandovali či posunuli na novou úroveň svůj marketing, je investiční crowdfunding rozhodně zajímavá (a očividně funkční) cesta, jak potřebné financování zajistit.

#investovani #crowdfunding #ecommerce #fingood #peertobusines #p2b #portfolio #diverzifikace

Hodnocení: +33
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
6 minut
5 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
8 minut
5 minut
8 minut
6 minut
7 minut
7 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
6 minut
6 minut
5 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
8 minut
5 minut
8 minut
6 minut
7 minut
7 minut