Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
11.11.2020 4 minuty čtení

Chile láká vodíkové investory, během dekády chce být globální špičkou v exportu "zeleného" vodíku

Názor, že masová elektrifikace má navzdory aktuálním mainstream trendům například v automobilovém průmyslu nižší šanci uspět než rozmach vodíku, se v poslední době ozývá stále častěji. A Chile na něj chce vsadit ve velkém.

O potenciálu vodíku se letos hovoří velmi intenzivně, hovoří o něm podnikatel a miliardář Dalibor Dědek, ale jde o zásadní téma i na klíčových mezinárodních konferencích. Na konci září se například Japonsku na online jednání ministrů pro energetiku ze 30 různých zemí podařilo prosadit jejich podporu pro expanzi vodíkové energie v rámci globálního měřítka.

Ať je elektrifikace sebezajímavější, stále se jí nedaří odpárat jistý závan neekologičnosti spojený zejména s bateriemi. Vodík otázku ekologie nijak zásadně řešit nemusí, ale na druhou…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Díky za článek. 🙂 Jaké jsou možnosti investic do vodíkového hospodářství? 

  0
  • Mrkni na akcie americké společnosti Plug Power Inc. Přestože nejde o nějak velkou firmu (má méně než 1000 zaměstnanců), tak si myslím, že jde o zajímavou možnost investice ve zmiňovaném sektoru. Třeba Tě to zaujme. Akciový ticker: PLUG

   A ještě velké díky @tomasdurcak za pěknej článek.

   +1
  • @patrikMachacek Díky.😊 Projel jsem si prezentaci pro investory a můžu říct, že mě firma velmi zaujala hlavně po technické stránce. Jen teď váhám zda v této situaci investovat, přijde mi, že akcie je velmi přehodnocená i s uvážením, že by zisky vzrostly do roku 2024 o 40%. Uvažuji správně?:)

   +1
  • @DavidFenderl Jsem rád, že se ti tip libil. Já po své analýze dva měsíce sledoval vývoj ceny akcií a jejich volatilitu, ale asi bylo výhodnější koupit hned. To je vidět vždy zpětně :-) Před měsícem jsem se rozhodl i přes jejich tehdejší cenu nějaké koupit (systém postupného přikupování). To abych pak nelitoval, že jsem do toho nešel vůbec. Kdyby trhy ještě padly tak dokoupím. Musíš si sám zvolit strategii, ustát riziko a nevyčítat si svá rozhodnutí. Mnoho akcií je nyní přepálených, ale ne všechny musí jít dolů.

   0