11.11.2020 5 minut čtení

Ranní zprávy 11.11.2020: První Evropan se 100 mld. USD, Brusel si došlápne na Amazon a Playstation, nebo Xbox?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Světové vlády se po pondělním oznámení Pfizeru probudily z vakcínového spánku a začínají fofrem chystat potřebnou logistiku, jelikož to vypadá, že první vakcíny by mohly dorazit už v řádu měsíců. Nepochybně nás čeká největší logistická operace v historii lidstva. Přeju si jen jediné... aby to u nás logisticky nedopadlo jako s rozesíláním roušek důchodcům. Úspěšný den Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Spořte dnes a zítra si budete užívat finanční nezávislosti. 

>>>Tohle si nechcete nechat ujít!<<<
🛑 Zajímá vás, JAK a PROČ investovat do českých firem? Pak není nic snazšího, než zúčastnit se 18.11. 👉 této online konference 👈 zaměřené na investiční crowdfunding. Pokud si dopředu zarezervujete místo, je účast zcela zdarma 🤲!

 BURZA 

 S&P 500 -0.14 % (3,545.53)

 Nasdaq -1.53 % (11553.86)

 PX +0.84 % (900.89) 

---

 Ropa +3.75 % (41.80 USD) 

 Zlato +1.16 % (1,876.00 USD) 

 Stříbro +2.53 % (24.30 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte FinTag.cz, Saxo BankPlaton Finance.

Beyond Meat (BYND) -16.94 % (125.01 USD)
Q3 výsledky výrobce rostlinného masa byly pro investory zklamáním. Stejně jako fakt, že společnost oficiálně nijak nepotvrdila včera oznámenou spolupráci s McDonald's. Divné...

Amazon (AMZN) -3.46 % (3035.02 USD)
Včerejšímu pokračujícímu výprodeji technologických akcií velké pětky FAANG vévodil Amazon. Tomu kromě "vakcínového optimismu" přihoršilo vyšetřování ze strany EU.

 GRAF DNE 

Velmi zajímavý graf britského The Economist. Česká republika tam sice chybí, ale jak vidno, vlády velkých ekonomik EU se zavazují v příštím roce na letošní růst zadlužení reagovat škrty. Jen naše "jedny z nejzdravějších financí v EU" čeká příští rok na grafu zadluženosti další strmá čára vzhůru. 

 SLOVA DNE 

"Údaje o aktivitě třetích stran by neměly být využívány ku prospěchu Amazonu, když je konkurentem těchto obchodníků." - Margrethe Vestanger, místopředsedkyně EK

Evropská komise si chce došlápnout na Amazon a zahájila jeho vyšetřování pro podezření z porušování pravidel hospodářské soutěže. Tech gigant dle EU zneužívá data obchodníků, jež prodávají zboží na jeho platformě, aby posílil vlastní tržní pozici.

 ČÍSLO DNE 

100 000 000 000 $

Evropa má svého prvního byznysmena s odhadovaným jměním přesahujícím 100 miliard dolarů. Včera se jím stal CEO koncernu LVMH Bernard Arnault. Zařadil se tak "do klubu" mezi Američany Jeffa Bezose, Billa Gatese, Marka Zuckerberga a Elona Muska.
 
 BLESKOVĚ 

 Česká pošta navázala novou spolupráci s čínským e-commerce gigantem Aliexpress. V rámci ní českým zákazníkům nově nabízí doručení balíků z populárního čínského e-shopu již do 14 dní. Takže na vánoční nákupy do Číny?

▶ Valná hromada rakouské bankovní skupiny Erste Group schválila za rok 2019 vyplacení dividendy ve výši 75 centů na akcii. Původní letošní plány na vyplacení dividend byly na jaře kvůli pandemii pozastaveny.

Evropa se aktuálně s pandemií koronaviru potýká nejhůře ze všech světadílů. Počet obětí nemoci COVID-19 již překročil 300 000. A byť máme jen 1/10 globální populace, pochází téměř 1/4 všech infikovaných obětí právě z Evropy. Worst in COVID.

Francie zvažuje reakci na ostrou rétoriku tureckého prezidenta vůči svému francouzskému protějšku, jehož označil za islamofoba. Paříž chce Evropské radě navrhnout sankční postih vůči Turecku, jež by zahrnoval zrušení celní unie.

Apple včera na své již 3. podzimní online konferenci představil svůj nový čip M1, jež nabízí v poměru výkonu na watt historicky doposud nejvyšší efektivitu. Zároveň ukázal nové počítače MacBook Air, Mac Mini a MacBook Pro vybavené tímto čipem. 
 
 FOTO DNE 

Microsoft po 7 letech uvedl na trh novou generaci své konzole Xbox, a to ve verzi X a S. Už zítra jej bude následovat i konkurenční Playstation 5 od společnosti Sony. Předvánoční souboj o krále trhu s konzolemi je tak zahájen. Plánujete některou koupit?

 RYCHLÁ RADA NA ZÁVĚR 

Jak na podnikání a byznys pohlíží nekompromisní šéf Oracle Larry Ellison? Tyto 3 citace jej ho názor vystihují více než přesně:

  1. "Mou klíčovou vlastností pro dosažení úspěchu vždy bylo zpochybňování konvenčních znalostí, všech expertů a autorit."
  2. "Nejsem s náskokem před konkurencí spokojen, dokud nemám 100% tržní podíl."
  3. "Když inovujete, musíte očekávat, že vám lidé budou nadávat do čirých bláznů."

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut