10.11.2020 2 minuty čtení

Muži a peníze

Dámy, pochopte nás. Peníze pro nás znamenají mnoho. Svobodu. Možnosti. Moc. Ocenění našich schopností. Dávají nám pocit bezpečí. Proto šetříme na horší časy.

Honíme se za nimi, abychom získali klid. Zaopatřili rodinu. Zvedli sebevědomí. 

Peníze pro muže znamenají mnohem více než pro ženu. Bereme za ně odpovědnost. Když jich není dost, připouštíme si to jako naše selhání. 

Často se domníváme, že když jsme je vydělali, tak o nich budeme rozhodovat. Sami. Moc tolerantní v tom nejsme. Dokonce i velké finanční rozhodnutí, nemáme problém udělat sami. Naopak u žen bychom chtěli vědět o každé maličkosti.

Naší výhodou je, že jsme méně emoční a více racionální. To se u peněz hodí.

Jsme střelci. Riskujeme a občas s námi cloumá chamtivost. Nedělá nám problém peníze za výhodný úrok půjčit, nebo rizikově investovat. To žena většinou neudělá.

Investiční společnost Fidelity dělala zajímavý průzkum. Kdo má vyšší zhodnocení svých investic, muži nebo ženy? Koho byste si tipli? Muže? Kdeže. Ženy zhodnotily ve fondech své peníze o 0,4% více. Především díky disciplinovanějšímu přístupu a také tomu, že se nesnažily přechytračit akciový trh. 

Pro peníze a zaopatření rodiny jsme schopni udělat hodně. Především v období, kdy jsme závislí na jednom příjmu, prožíváme finančně nejnáročnější období života. Řeší se bydlení, kupují větší auta, vybavení pro děti. Výdaje jsou ohromné. A tlak na nás ještě větší. Často si ho i vytváříme sami. Což může vyústit v řadu problémů. Partnerských i psychických. Dávejme si pozor, ať si toho na záda nenakládáme přespříliš. 

Ženy i muži mají své přednosti a nedostatky. Často se nedostatek jednoho vyváží předností druhého. Proto řešme naše peníze společně. 

Povídejte. 

Plánujte. 

Bilancujte.

Ale hlavně to nehroťte :)

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Perfektní

  +2
  • jsem rád, že se Vás to zaujalo, někoho to pohorší, prý takoví nejsme :)

   +1
 • Opět napsáno naprosto přesně, díky Jakube!

  +2
  • Děkuji Milane, myslím, že finanční tlak na muže je často obrovský. Jen se o něm moc nemluví. 

   +1
 • Mužská ješitnost + nedostatek peněz = oheň na (psychologické) střeše 🔥. Holt to "lovení" pro zabezpečení jídla na stole máme v sobě hodně hluboko.

  +1
 • Stoprocentní souhlas :-))

  +1