10.11.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 10.11.2020: Vakcínové hody, projev za 140 miliard $ a Hyundai chce do 8 let první vzdušné taxi

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Wall Street včera investorům ukázala, co mohou očekávat s příchodem první funkční vakcíny. Preparát od BioNTech/Pfizer vykázal v rozsáhlé studii více než 90% efektivitu v prevenci COVID-19. A všechny 3 hlavní indexy si sáhly na nová historická maxima. Jak budou asi trhy vypadat, až dorazí první schválená vakcína a sen o návratu k normálnímu životu se náhle stane plně hmatatelným! 🤯 Úspěšný den Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Nikdy nesázejte proti lidské vynalézavosti. Chcete-li důkaz, podívejte se na včerejší trhy. 

 BURZA 

 S&P 500 +1.17 % (3,550.50)

 Nasdaq -1.53 % (11713.78)

 PX +3.13 % (892.31) 

---

 Ropa +7.78 % (40.03 USD) 

 Zlato -4.48 % (1,864.30 USD) 

 Stříbro -5.70 % (24.20 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Investiční web, Virtual PropertyDavida Matouška.

Carnival Corporation (CUK) +41.02 % (16.81 USD)
Velmi nadějné výsledky vakcíny z dílny Pfizeru a BioNTechu včera na burze rozjely divočinu. Akci postižené pandemií (zejména přepravci) pádily nahoru jako smyslů zbavené.

Zoom Video (ZM) -17.37 % (413.24 USD)
Vidina vakcíny naopak potopila technologické "lockdown" akcie, které pandemie vyhnala do nebeských výšin. Zoom tak během jediného dne přišel o téměř 1/5 hodnoty.

 GRAF DNE 

Technologičtí giganti z řad FAANG akcií včera zažili silné výprodeje. Bez pandemie, lockdownů a s potenciální vakcínou se najednou zdají maličko nadhodnocení co? 😅

 SLOVA DNE 

„Vsázíme vše na autonomní a elektrická vozidla. V blízké budoucnosti vidíme celou řadu příležitostí v segmentu autonomních vozů, a to včetně létajících taxi. “

Jihokorejská automobilka Hyundai má dle svého CEO Jose Munoze velké plány. Nejenže pro příští rok plánuje výrazně doplnit svou nabídku hned několika novými modely SUV. Do konce dekády (2028) chce zároveň představit své první vzdušné taxi do měst.

 ČÍSLO DNE 

140 000 000 000 $

Sto čtyřicet miliard dolarů. Tolik bude muset Jack Ma pravděpodobně zaplatit za svůj proslov na listopadovém šanghajském summitu, kde jeho kritika čínských regulací a bank rozzuřila komunistické pohlaváry. Po zrušeném IPO se nyní na Ant Group chystají regulace, které její valuaci sníží odhadem o 140 mld. USD. Nejdražší proslov v historii?
 
 BLESKOVĚ 

 Německý výrobce sportovního oblečení Adidas se přiblížil prodeji své ztrátové americké značky Reebok, kterou se marně snaží novému majiteli udat již několik let. Dle Financial Times nyní seriózní zájem o koupi projevily private equity fondy Permira a Triton.

▶ Vakcínový hype včera pomohl nakopnout i Novavax. Ten dostal od americké FDA status zrychleného postupu při schvalovacím řízení vakcíny. Již na konci listopadu by navíc v USA a Mexiku měla začít finální 3. fáze klinických studií.

▶ Říjnové prodeje elektromobilů v Číně se meziročně více než zdvojnásobily a rostly již 4. měsíc v řadě po 68 % růstu v září a 26% růstu v srpnu. Celkem bylo v říjnu prodáno 121 000 elektromobilů, tedy o 137 % víc než loni. Tesle však nadále roste lokální konkurence.

▶ Fastfoodový řetězec McDonald's se příští rok chystá uvést do své nabídky první burger s rostlinnou náhražkou masa, který bude mít název "McPlant". Na jeho vývoji se dle svých slov bude podílet společnost Beyond Meat.

Apple dočasně zastavil spolupráci se společností Pegatron. Ta totiž ve svých čínských továrnách porušovala pracovní právo, když nezkušené studenty falešně označovala jako kvalifikované zaměstnance. Zakázky na nové iPhony tak zatím půjdou jinam.
 
 FOTO DNE 

Bransonova společnost Virgin Hyperloop po více než 400 testech bez lidí úspěšně dokončila 1. test svého systému vysokorychlostní dopravy s lidmi na palubě přepravní kapsle. Ta při testu dosáhla rychlosti 172 km/h. Jde o klíčový bezpečnostní test, jež umožňuje další vývoj a testování technologie. Oficiální video z testu je k dispozici zde.

 RYCHLÁ RADA NA ZÁVĚR 

Tři klíčové rady, kterými se v životě řídil Steve Jobs:

  1. Vždy se soustřeďte na to pozitivní a to negativní vypusťte.
  2. Cestujte po světě a učte se novým věcem.
  3. Vždy podstupujte pouze kalkulované riziko.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut