Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
09.11.2020 2 minuty čtení

Reakce proti covidu je přehnaná, myslí si Lukáš Pollert

„Lidé mají z covidu strach. Mají pocit, že je to něco, jako by třeba dostali rakovinu. A ten, kdo dostane rakovinu, je přece jako by jednou nohou na onom světě,“ říká na sesterském webu FinTag.cz kardioanesteziolog Lukáš Pollert.

Lukáš Pollert, který v podcastovém rozhovoru upozorňuje, že se na věc kouká ze svého laického pohledu kardioanesteziologa, má za to, že na covid reagujeme až přehnaně. Pozastavuje se nad tím, proč je stále nutné covid pozitivní lidi izolovat od světa, když je zřejmé, že nový koronavirus je všude a lidé si proti němu budou muset získat imunitu. Srovnává počty úmrtí s covidem s počty úmrtí na jiné nemoci, proti kterým ale společnost nic nepodniká.

Kriticky se v rozhovoru vyjadřuje k rouškám a stranou nenechává ani politiku s covidem spojenou. Někdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu přirovnává k populárním hvězdám, kterým veřejnost odpustí třeba i závislost na kokainu. To, protože jsou, jak říká, The Best. Zatímco jiní podle něj, ač jsou třeba vzorní, „nikdy nepohnou ničím nikam„.

„Líbilo se mi, jak Roman Prymula ukázal, jak je ten virus vlastně neškodný, protože, kdyby on expert všech expertů, kdyby on byl přesvědčen o tom, že ten virus je nebezpečný, tak tu roušku nesundá. Takže on ví, že ten virus není nebezpečný,“ upřesňuje s tím, že odmítá nekonečné diskuze o tom, zda jsme v létě zanedbali proticovidová opatření, či nikoliv.

Lukáš Pollert a jeho práce ve FN Motol

Lukáš Pollert pracuje ve Fakultní nemocnici Motol na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče 2. LF UK, konkrétně na oddělení kardiochirurgie.

„To je taková nadstavba anesteziologie. To je podle mě taková třešnička na dortu anestezie. Ten kardioanesteziolog pracuje jenom tam, kde je kardiochirurgie. To jsou výkony, jako akutní infarkty, výměna chlopní, disekce aorty nebo transplantace plic, které děláme ve FN Motol. V Motole je asi sedm anesteziologů, kteří jsou takto specializovaní,“ vysvětluje v rozhovoru.

Vyjadřuje se dále i k fungování českého zdravotnictví: „Sestry chodí do Německa a do Rakouska. Proč tam chodí, no...

Celý článek a podcast na: https://www.zdravezpravy.cz/2020/11/08/reakce-proti-covidu-je-prehnana-mysli-si-lukas-pollert/

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.