06.11.2020 3 minuty čtení

3 způsoby, jak pandemie ovlivnila trh investic do nemovitostí

Navzdory obavám z poklesu cen nemovitostí a nepředvídatelného vývoje finančních trhů, COVID-19 ve skutečnosti oživil nemovitostní odvětví mnoha způsoby. Tyto změny vykreslují světlou budoucnost slibnými - přesto odlišnými - projekty pro vývojáře, sta

“Nemovitosti jsou důležitým aktivem,“ říká Mihal Gartenberg, agent newyorského Warburg Realty Partnership. „Když se akciovému trhu nedaří, investoři, kteří hledají další příležitosti, zjišťují, že nemovitosti jsou bezpečným útočištěm.“ Jsou však nemovitosti stále spolehlivou investiční volbou v postpandemickém světě?

Navzdory obavám z poklesu cen nemovitostí a nepředvídatelného vývoje finančních trhů, COVID-19 ve skutečnosti oživil nemovitostní odvětví mnoha způsoby. Tyto změny vykreslují světlou budoucnost slibnými - přesto odlišnými - projekty pro vývojáře, startupy i investory.

Technologie zlepšující proces investování do nemovitostí

Historicky reality rozhodně nejsou odvětvím, které by se pohybovalo na čele pelotonu globalizace. Toto se aktuálně mění s tím, jak COVID-19 přinesl nové výzvy a technologie nabízí řešení.

Čím déle pandemie potrvá, tím větší je pravděpodobnost, že se iniciativy digitalizace stanou průmyslovým standardem, na rozdíl od dočasného řešení. To je skvělá zpráva pro proptech, odvětví, které využívá technologii k narušení a zlepšení způsobu, jakým nakupujeme, pronajímáme, prodáváme, navrhujeme, stavíme, spravujeme a investujeme do rezidenčních a komerčních nemovitostí. Podle výzkumné firmy CREtech investice do proptech společností globálně dosáhly v první polovině roku 2019 14 miliard dolarů, což je nárůst o 309% oproti první polovině roku 2018.

Trh s nemovitostmi se konečně obrací k hlavním technologiím čtvrté průmyslové revoluce, včetně internetu věcí (IoT), umělé inteligence (AI), blockchainu a mnoha dalších. Jak jsou tedy tyto trendy ovlivněny procesy investování do nemovitostí? Inteligentní budovy, data v reálném čase a virtuální prohlídky jsou jen některými příklady nových technologií, kterým se realitní průmysl těší od COVID-19, ale jedním z nejzajímavějších pokroků je rozšíření crowdfundingu nemovitostí.

 

Jak u kapitálových, tak u dluhových investic se crowdfunding nemovitostí ukázal jako životaschopná strategie, která umožňuje investovat do nemovitostních využívat projektů již od 100 EUR. Začleněním prvků ekonomiky sdílení představují tyto platformy ekvivalent toho, co Robinhood a další mění ve finančních službách.

 

Nejsou to však jen chytré aplikace a možnost bezprostředního investování, které zajišťují stabilní výkon peer-to-peer platforem. Odstraněním rizik spojených s přímou správou nemovitosti, daňové otázky a skryté náklady, se celá investiční zkušenost stává bezprecedentně pohodlnou.

Pokračujte se chcete dozvědět více o 3 způsobech, kterými pandemie ovlivnila trh investic do nemovitostí, přejděte na naši stránku pro plnou verzi v angličtině.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Technologicky se teď trh s nemovitostmi rozvíjí hodně zajímavě!

  +1
  • Jj...těším se na nějakou pořádnou nemovitostní crowdfundingovou platformu :-)) 

   +1
  • Díky za Váš zájem. Nejnovější zprávy o real estate crowdfunding můžete nalézt na BrikkApp 🏡

   0
  • @PatrikKudlacek Estateguru, Crowdestate, ale aktuálně ze všech těchto vytahuju všechny prostředky.

   +1
  • @Andre81cz myslel jsem spíš něco českého...na vámi zmíněné už jsem koukal...a zatím čekám, až se přežene krize.. 

   +2