Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
03.11.2020 2 minuty čtení

Recese vždy následuje krizi, ale jde to zvrátit?

Historicky je dokázáno, že po krizi vždy následuje recese. Můžeme to vysledovat na základě ekonomických vědeckých prací. Ale nemuselo by tomu tak být.

Pojďme se podívat na to, jak to funguje a jestli existuje nějaký způsob, jak tento proces zvrátit.

Stejný závěr obou prací

O Velké hospodářské krizi během 30. let jsme již psali. Porovnali jsme její podobnosti s krizí, která nás čeká kvůli pandemii. Ke stejným závěrům dospěla dvě hlavní díla, jedno z roku 1963 a druhé z roku 2010.

Na základě těchto prací a zkušeností jsme jako lidstvo dokázali v roce 2008 významně snížit ekonomický dopad krize. Přesto se banky nedokázaly tak rychle postavit na nohy. Váhaly s poskytováním půjček a k hospodářskému oživení tak nemohlo dojít, dokud se banky nestabilizovaly do lepší pozice.

Na trh vstoupil nový hráč

Ale tato nová krize přinesla ještě něco jiného. Když v roce 2008 došlo k finanční krizi, vstoupil na trh nový hráč. Kryptoměna zvaná Bitcoin. Od té doby se trh s kryptoměnami rozvinul a vzkvétal. Ve světle krize, do které vstupujeme, se můžeme obrátit k této nové ochraně před inflací. Nyní máme silnou zbraň proti recesi.

Investice do kryptoměnám je riziková, takže je potřeba všechno pečlivě nastudovat a možná investici konzultujte s někým, kdo dané oblasti rozumí. Nemusíte investovat moc, menší částky a pravidelně jsou v pořádku. Pokud však chcete chránit svá aktiva před inflací, musíte začít co nejdříve. Dnes je vstup na trhy velmi snadný, ale musíte být opatrní.

Závěr

Krize je bohužel nevyhnutelná a dotkne se nás. Nikdo zatím neví, jak velké budou její dopady, ale ovlivní všechny. Zajistit, aby vaše peníze fungovaly a chránit vaše aktiva, je nyní důležitější než kdy dříve. Tentokrát máme zkušenosti a způsob, jak předcházet recesi. Musíte si jen pamatovat zlaté pravidlo investování: investujte jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Zdroj: kurzy.cz

#recese #krize #investovani #kryptomena #bitcoin #platoncoin #platonfinance

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.