03.11.2020 5 minut čtení

Ranní zprávy 03.11.2020: Trump, nebo Biden?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

👉 Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu! 👈

Dobré ráno! Den D pro Spojené státy americké je tady. Nás se sice volba amerického prezidenta přímo netýká, ale pro investory z celého světa, kteří v USA drží část svých portfolií, jde naopak o poměrně podstatné rozhodnutí. Pokud byste mohli, koho byste volili vy? Hoďte prosím svůj "elektronický volební lístek" SEM a v zítřejším newsletteru zveřejníme výsledek. Shodne se komunita Warengo s americkou veřejností? 🤔📩 Úspěšný den Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Akcie skvělých společností většinou nepořídíte levně. Ale za kvalitu se vyplatí připlatit. 

 BURZA 

 S&P 500 +1.23 % (3,310.24)

 Nasdaq +0.42 % (10957.61)

 PX +0.30 % (845.44) 

---

 Ropa +0.62 % (37.04 USD) 

 Zlato +0.25 % (1,897.20 USD) 

 Stříbro +0.63 % (24.18 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Filipa Antonína (kryptoměny), FinTag.cz (zpravodajství) a Konsepti (home office příslušenství).

Cronos Group (CRON) +13.61 % (6.01 USD)
Joe Biden v Bílém domě by pro konpný byznys znamenal další potenciální uvolňování a lidé sázející na jeho vítězství včera místo sázkovek očividně vsázeli spíš na burze.

Twitter (TWTR) -4.57 % (39.47 USD)
Twitter i na úvod týdne pokračoval v rapidním propadu. Kromě špatných Q3 výsledků se možná investoři obávají, jak si Twitter poradí, pokud přijde o Trumpovy tweety a sledující.

 GRAF DNE 

I přesto, že říjnový schodek státního rozpočtu ve výši 274 miliard korun (září 252,7 miliardy korun) je nejhorší v historii samostatné ČR, pořád si musíme přiznat, že se navzdory 2. vlně koronaviru držíme relativně daleko od schválených 500 miliard. Snad to tak i vydrží a v závěru vláda ten zbytek chaoticky nerozhází. Příští rok se bude hodit.

 SLOVA DNE 

„Jsem rád, že peníze opět tečou směrem do rozvíjejících se trhů, a to po letech, kdy si vedl nejlépe trh americký. Hlavním důvodem pro tento obrat je samozřejmě Čína a také Indie. Tyto dvě země si přitom mohou i dál vést velmi dobře."

Známý americký investor a expert na rozvíjející se trhy Mark Mobius včera pro Bloomberg prohlásil, že současné ceny amerických akcií jsou udržitelné pouze v případě, že Trump zvítězí. Pokud se tak nestane, očekává jejich propad a místo USA by se poohlédl na jiných trzích. Vzhledem ke svému zaměření za atraktivní považuje zejména Čínu a také Indii.

 ČÍSLO DNE 

59,3

Americký index průmyslové aktivity (ISM) v říjnu nečekaně místo očekávaných 55,8 poskočil až na 59,3 bodu. Výrobní sektor v USA tak roste nejrychlejším tempem za poslední dva roky. Otázkou je, jak si poradí s další vlnou nemoci COVID-19.
 
 BLESKOVĚ 

 Vláda včera schválila návrh na zkrácení procesu insolvence z 5 na 3 roky. Pokud bude novela příslušného zákona přijata Sněmovnou a Senátem, mohla by se doba oddlužení začít zkracovat u nových řízení již od července příštího roku

▶ Agentura Standard & Poor’s ponechala Česku rating úvěruschopnosti ("stabilní") na úrovni před pandemií. Udrželi jsme si tak ze zemí bývalého sovětského bloku titul země s nejlepším ratingem. Agentura dokonce ani nezhoršila výhled pro nadcházející období.

Apple včera oznámil pro letošní podzim již třetí Keynote s názvem "one more thing", na němž pravděpodobně světu představí nové produkty či služby. Analytici očekávají představení nových počítačů Mac s procesory Apple Silicon.

▶ Akcie EV výrobce NIO, z nějž se na čínském trhu stává konkurent Tesly, včera vyskočily na nová historická maxima. Výrobce v říjnu dokázal meziročně dodat o 100 % víc vozidel (5055), celoročně již loňský rok s 31 430 dodanými vozy překonal o 111,4 %.

▶ Ještě rychleji než americký průmysl (viz výše) se aktuálně zotavuje ten čínský. Index nákupních manažérů (PMI) ze zářijových 53 bodů v říjnu poskočil až na 53,6 bodu, což je jeho nejvyšší hodnota od roku 2011. Průmysl je tak nejaktivnější za téměř 10 let.
 
 FOTO DNE 

Kolik svých soukromých dat odevzdáváte používáním populárních online aplikaci? Stručná odpověď zní: Prakticky úplně všechna. Tady se celkem hodí známá byznysová poučka "pokud za produkt nic neplatíte, jste produktem vy sami."

 RYCHLÁ RADA NA ZÁVĚR 

Které 3 americké akcie budou jednoznačně profitovat, pokud se Trump na další 4 roky stane prezidentem?

  1. Cisco Systems (CSCO)
  2. Lockheed Martin (LMT)
  3. ExxonMobil (XOM)

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty