01.11.2020 2 minuty čtení

Krypto arbitráž, co to je a vyplatí se?

Co je to arbitráž a jak funguje? Existuje nadčasová technologie, která to dokáže plnohodnotně uplatnit v praxi? To se pokusím jednoduše a přesně vysvětlit. Mrkneme na pozitiva i na nedokonalosti systému.

Nejprve je třeba si říct, co to arbitráž vlastně je. Arbitráž je vlastně způsob obchodování, při kterém se využije rozdílu mezi různými obchodníky. Může to být místní trh nebo časově oddělený trh. V praxi tak nakoupíte levně a prodáte dráž. 

Vychytat takový rozdíl aby se vyplatil je kvůli časovým prodlevám pro člověka téměř nemožné. Avšak může se zadařit tento rozdíl využít, ale existuje spousta okolností, které mohou tento risk zpomalit nebo jinak znevýhodnit. Může se stát, že nebude poptávka, transakce bude trvat příliš dlouho nebo nastane chyba burzy jako v roce 2018. 

Krypto arbitráž tedy využívá rozdílu na různých burzách s kryptoměnou. Kde je ta nadčasová technologie? Vyspělé projekty používají na míru dělaný software. Tento software umožňuje desítky tisíc operací denně během minimální časové prodlevy. Arbitráž tak může úspěšně fungovat a generovat zisky. 

Mezi výhody obchodování na těchto platformách určitě patří to, že investor nemá téměř žádnou práci, vlastně jen sleduje rostoucí zisky. Systém obchoduje za něj. Výhodou jsou denní zisky, které po měsíci mohou vytvořit nadstandartní zisky. Průměrný zisk za měsíc může být i přes 10%. 

Zdá se to skoro jako dokonalost, avšak to zase taková pohádka není. Stále je to investice a existuje určité riziko ztráty své investice. Za každý výnos si platforma naúčtuje administrativní poplatek. Systém ani zdaleka není dokonalý, obvykle 2 dny v týdnu zůstanete bez zisku. 

Dnes jich už několik funguje, avšak je třeba si dát pozor na podvodné platformy. Určitě bych si vždy zjistil, co je to za platformu, jestli již nějakou dobu obchoduje, jestli majitel vydával rozhovory nebo jestli existuje nějaká fotodokumentace. A rozhodně za podezřelé bych nazýval ty platformy, které nabízí větší než 25% zisk za měsíc. 

 

 

Přeji všem úspěšný den

Filip Antonín

#krypto #arbitraz  #filipantonin

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.