Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
30.10.2020 7 minut čtení

Jak se naučit šetřit? Zkuste žít jeden měsíc se 180 Kč na den a naučíte se těchto 7 finančních lekcí

Hledáte-li nějakou zajímavou finanční výzvu, která by vás mohla něco naučit nejen o vás samotných, ale i o penězích, jejich principech a vašem vztahu k nim, tato měsíční "finanční dieta" by pro vás mohla být zcela ideální.

O co jde? Není to nic složitého. V podstatě jen o to, abyste měsíc (ideálně dva) byli schopni (vy sami, přirozeně ne čtyřčlenná rodina) existovat s tím, že váš týdenní budget bude 1250 Kč (necelých 180 Kč denně) mimo fixní náklady na život (bydlení, splácení hypotéky, leasing na auto atp.). V důsledku tak vaše ostatní výdaje měsíčně nepřesáhnou 5000 Kč, přičemž zahrnují potraviny, (mimo pandemii i bary či restaurace), toaletní papír či dopravu (včetně benzínu/nafty).

Po jednom měsíci si začnete všímat, že jste se v rámci přizpůsobení se…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Perfektní článek! V době hojnosti toto řeší málokdo ovšem přišla doba, kdy lidé musejí začít přemýšlet. Osobně jsem dříve také používal papír a tužku, dnes už alternativu excelu. od doby první verze jsem si ji už několikrát upgradoval přesně z výše uvedených důvodů - mít pod kontrolou drobné výdaje, kterých se bez plánování rozpočtu na měsíc můžou sejít kvanta a pak se člověk nestačí divit. Když jsem si do toho přenesl systém obálek z nejmenované zelené banky tak jsem si jen zvýšil přehled jak na tom aktuálně jsem a co si ještě můžu a nemůžu dovolit. Nejen že se mi podařilo začít a stále pokračovat v budování rezerv ale ze spousty drobných přebytků navyšovat mé oblíbené investice.

  1
 • Mate ozkoušenou i nějakou aplikaci, kde si zadám rozpocet a zapisují jednotlive věci co jsem si koupil?

  1
  • kdyz si zalozite ucet u creditas, tak v jejich aplikaci muzete napojit ucty jinych bank. dokonce si tam muzete vytvaret virtualni ucty simulujici napr hotovost nebo stravenkove karty. staci tedy spravne zaradit transakce do kategorii a mate prehled prijmu/vydaju na jednom miste, vetsinu z toho automaticky

   0
  • Ja som spokojná s 1money.

   1
  • @CranyCrane Mně jako vhodná aplikace vždycky postačila tužka/papír, respektive Excel, ale vím, že těch aplikací na osobní rozpočet je docela hodně - myslím, že existuje i nějaká česká jménem Wallet, slyšel jsem na ni chválu.

   1
Doporučené příspěvky
8 minut
7 minut
8 minut
11 minut
7 minut
6 minut
8 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
8 minut
10 minut