28.08.2018 3 minuty čtení

Google Trends ukazují, že se Bitcoin potápí ke dnu

Nejenže klesá frekvence vyhledávání spojení „cena Bitcoinu“, četnost vyhledávání klíčových slov rovněž ukazuje další zajímavý fakt. Trend se projevuje i ve stálém poklesu frekvence vyhledávání pojmu „HODL“, zatímco na druhé straně roste vyhledávání výrazu „REKT“.

Nejenže cena Bitcoinu od začátku roku utěšeně klesá, euforie mezi drobnými investory se rovněž blíží k tříletému minimu. Údaje Google Trends ukazují, že zájem mezi investory o cenu Bitcoinu už zdaleka není takový jako býval. Nemalý vliv na tento fakt bude mít zajisté pokles celkové tržní kapitalizace kryptoměn. Snížila se ze svého historického maxima 800 miliard dolarů téměř o 75 procent.

Zájem mezi investory o Bitcoin už zdaleka není takový jako býval

Zpráva Google Trends nám poskytuje náhled na to, jak globální investoři reagují na měnící se výkyvy na kryptoměnovém trhu. Pokud se podíváme na kumulativní data za posledních 5 let, uvidíme že vyhledávací frekvence hesla „cena Bitcoinu“ byla od roku 2013 do poloviny roku 2017 téměř konstantní s malými výkyvy, které byly zaznamenány v několika intervalech.

V květnu 2017 začala vzrůstat zvědavost mezi investory, jak odstartoval růst celého trhu vrcholící v polovině prosince, kdy Bitcoin dosáhl svého historického maxima ve výši téměř 20 tisíc dolarů. Google Trends ukazují, že právě vrchol vyhledávání ceny Bitcoinu nastal v prosinci 2017 a lednu 2018, kdy kryptoměna získala opravdu obrovskou pozornost investorů.

V tomto období investoři rovněž hledali i další faktory jako předpovědi budoucí ceny nebo návratnost investice. Stejně jak začal v půlce ledna výprodej na kryptoměnovém trhu, dramaticky klesl i zájem investorů.

Jenom v únoru se frekvence vyhledávání zmiňovaného spojení snížila oproti lednu o polovinu. Frekvence vyhledávání postupně klesala až do červnového býčího pohybu, kdy cena největší kryptoměny na malou chvíli překonala 10 tisíc dolarů. Od té doby zájem opět upadá a nyní se pohybujeme na hodnotách ze srpna 2015.

Jenom v únoru se frekvence vyhledávání „ceny Bitcoinu“ snížila oproti lednu o 50 procent

V současné době se zdá, že možnost dalšího růstu Bitcoinu je velmi nízká. Jednak o něj není mezi veřejností příliš velký zájem navíc se drží na ceně okolo 6500 dolarů a i nadále čelí obrovskému prodejnímu tlaku.

Co říkají data o vyhledávání „HODL“ a „REKT“

Změna ve vyhledávání dvou populárních výrazů také ukazuje měnící se trend. HODL, který se používá v kryptoměnové komunitě pro vyjádření strategie dlouhodobého držení kryptoměn, se pomalu z vyhledávání vytrácí. Naproti tomu REKT, používaný k popisu obrovských obchodních ztrát se těší poměrně značné popularitě.

Navíc došlo v tomto měsíci k několikerému odmítnutí zřízení bitcoinového ETF a tak sentiment mezi maloobchodníky i institucionálními hráči výrazně klesl. Trh byl svědkem výrazného dopadu negativních zpráv zejména poté, co SEC odložila rozhodnutí o ETF CBOE Bitcoin na konec září. Dle hojného počtu kryptoanalýz existuje jen velmi malá šance, že by se mělo objevit kýžené ETF ještě před koncem letošního roku.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • V článku sice nejsou žádné nepravdy, ale je koncipován tak, že vyznívá jako umíráček pro Bitcoin. Těch už bylo za poslední roky napsáno tisíce. Existuje web, který je shromažďuje. Ze stejných informací zde, by se dal udělat i optimistický článek, jen s několika málo úpravami, a také by byl pravdivý. Nadpis by zněl "Google Trends ukazují, že Bitcoin klesá na opravdu již velmi atraktivní nákupní cenu". Je to příležitost nejen pro obchodníky, ale i pro běžné občany, kteří v zimě draze nakoupili a teď mají konečně možnost svojí investici pořádně "naředit". (Např. ze svých dvou nákupů Bitcoinu, poprvé při ceně 18 tis. a podruhé 6 tis. usd, rázem udělají průměr 12 tis. a příště při dosažení ceny na trhu 13 tis. již mohou celou svojí investici prodat, dokonce se ziskem 1 tis. usd a mohou v klidu odejít z trhu pokud na to nemají nervy, my ostatní si počkáme na cenu 50 tis...). Hrubá cena Bitcoinu se pohybuje podle zkušených obchodníků naprosto očekávaným, předpověditelným a zdůvodnitelným způsobem. Kdyby to tak nebylo, to by bylo podezřelé. Zajímavé bylo sledovat, že zamítnutí ETF nezpůsobilo žádný dramatický propad Bitcoinu. Naopak schválení jeho ETF ještě v letošním roce bude znamenat výrazné posílení ceny. Máme se v budoucnu na co těšit...
  0
  • Jak se prosím jmenuje ten web co ty články shromažďuje?
   0
  • Děkuju za zpětnou vazbu pane Havlíček :-). Rozhodně jste mi dal námět k přemýšlení, co píšete ohledně vývoje ceny BTC má svou logiku. Na celém světě však existují jak krypto optimisté, tak pesimisté a i mezi pesimisty se najdou celkem těžké váhy. Já se řadím k mírným optimistům. Když už se o tom bavíme, doporučil byste k investici přímo Bitcoin nebo nějakou jinou kryptoměnu? Jinak pokud byste se mohl podělit o název stránky, o které píšete, také by mě to také zajímalo. Co se týče vaší zmínky o ETF, tak shodou okolností mám na zítřek připraven koncept článku, ve kterém se zmiňuji o tom, že zamítnutí zřízení ETF ze strany SEC cenu Bitcoinu příliš neovlivnilo narozdíl třeba od etherea, které spadlo na letošní minimum...
   0
  • Ano článek je po formální stránce v pohodě, ale jako velký optimista mi tedy nepříjdete...
   0
 • Nevyhnutelné se stává realitou
  0
  • Ale nene, tohle jsou akorát pokusy manipulovat s cenou.
   0
  • No podle mě je to prostě realita, ale ok
   0