Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
28.10.2020 2 minuty čtení

V Bruselu budu mít fakt super plat... MZV ČR rozjelo novou kampaň

Česko má v současnosti v institucích EU méně pracovníků, než by podle počtu obyvatel mít mělo. Ministerstvo zahraničních věcí ČR [MZV ČR] proto odstartovalo propagační kampaň – „I ty najdeš práci v EU!“. Video v příspěvku...

Celkově pracuje v EU institucích okolo jednoho tisíce Čechů. 550 z nich v Evropské komisi, 190 v Evropském parlamentu, 90 v Generálním sekretariátu Evropské rady. 50 Čechů pak pracuje v Evropské službě vnější akce, 33 v Evropském účetním dvoře, ve Výboru regionů 16 a v Hospodářské a sociální radě pak 15 krajanů.

Celý článek a propagační video MZV ČR na: https://www.fintag.cz/2020/10/28/mzv-cr-propaguje-pracovni-prilezitosti-v-unijnich-institucich/

„Situace je ještě horší v oblasti manažerských pozic. V současnosti ČR nemá žádného generálního ředitele, žádného managing director a jen jednu ředitelku. Zato má Česko dva evropské velvyslance. Lucii Samcovou, která EU reprezentuje na Islandu, a Tomáše Szunyoga, jenž působí v Kosovu,“ říká zvláštní zmocněnkyně ministra zahraničí pro podporu Čechů v institucích Jana Hybášková.

Podle ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka [ČSSD] je Česká republika v současnosti v institucích EU zastoupena nedostatečně. S ohledem na počet obyvatel by ČR měla v institucích EU mít 2,1 procenta zaměstnanců. Česko však podává do Unie pouhé jedno procento přihlášek.

Propagační aktivity MZV ČR

MZV ČR dále uvedlo, že už z důvodu chystaného předsednictví ČR v Evropské radě v roce 2022 je pro něj posílení Čechů v unijních institucích priorita.

„Zintenzivnila se příprava kandidátů ke vstupu do Evropské služby vnější akce [ESVA] atd. To vše v souladu s vládní Strategií podpory Čechů v institucích,“ uvedlo MZV ČR.

Úřad zdůraznil jím organizovaná bezplatná školení pro všechny typy testování přijímací agentury EU [EPSO]. Upozornil i na aktivity „mladých velvyslanců EU“ Careers Ambassadors. V nich si vysokoškolští studenti rozšiřují povědomí o možnostech zaměstnání v unijních institucích na svých alma mater.

Nelovit jen v českém rybníčku

Podle ministra Petříčka je ale bohužel v Česku rozšířen...

Celý článek a propagační video MZV ČR na: https://www.fintag.cz/2020/10/28/mzv-cr-propaguje-pracovni-prilezitosti-v-unijnich-institucich/

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.