27.10.2020 5 minut čtení

Ranní zprávy 27.10.2020: Zákaz vycházení, čínské IPO zboří rekordy a nejdražší kniha na světě

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! V dotazníku z minulého týdne jste jasně dali najevo, že kromě akcií či realit se aktivně zajímáte i o investování do kryptoměn. Zvažujeme proto, jaká témata byste v rámci kryptoměn na Warengo nejvíc ocenili. Máte-li minutku a chuť nám s tím pomoci, dejte nám TADY vědět. Poslední otázka je i pro ty z vás, kteří do kryptoměn z nějakého důvodu neinvestují - zajímalo by nás, proč ne. 😉 Díky moc! Úspěšný den Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Když investujete, snažíte se koupit si dny, po které nebudete muset pracovat. 

 BURZA 

 S&P 500 -1.86 % (3,400.97)

 Nasdaq -1.64 % (11358.94)

 PX -0.33 % (860.27) 

---

 Ropa -3.14 % (38.60 USD) 

 Zlato -0.04 % (1,904.50 USD) 

 Stříbro -1.24 % (24.37 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte FinTag.cz, Saxo BankPlaton Finance.

SAP (SAP) -21.94 % (97.50 EUR)
Německý softwarový gigant SAP včera zrušil své dosavadní střednědobé cíle pro svou ziskovost. Zároveň varoval, že zotavení z pandemie bude trvat déle než se očekávalo.

Hasbro (HAS) -9.35 % (48.20 USD)
Zábavní společnost Hasbro včera ztratila téměř 10 % své hodnoty. Q3 příjmy zažily propad kvůli odložení produkce filmů a TV pořadů z důvodů pandemie.

 GRAF DNE 

Plíživý trend nesoucí zodpovědnost za veleúspěšné americké korporace a rostoucí nerovnost v rozdělení bohatství ve společnosti? Dle agentury Bloomberg ano: Více než 4/5 dnešní hodnoty indexu S&P 500 již tvoří nehmotný majetek. Tedy majetek, který nemusí řídit, spravovat ani vytvářet mnoho zaměstnanců.

 SLOVA DNE 

„Že čtyři a půl milionu zaměstnanců stále neví, jaké budou od ledna platit daně, je obrovský problém."

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák včera reagoval na skutečnost, že vláda zatím stále nedokázala prosadit zrušení superhrubé mzdy a snížení daně z příjmu na 15 %. Dle Českomoravské konferedrace odborových svazů by navíc tyto změny státní kasu v následujících dvou letech stály astronomických 200 miliard Kč.

 ČÍSLO DNE 

34 400 000 000 $

Burzovní svět je na pokraji nového rekordu. Čínská Ant Group stanovila svou IPO cenu: 68,8 juanů za akcii na burze v Šanghaji a 80 hongkongských dolarů za akcii na burze v Hongkongu. Společnost tak může získat téměř 34 a půl mld. $, čímž by o 5 mld. $ přeskočila rekord Saudi Aramco a dosáhla na valuaci 312 miliard dolarů.
 
 BLESKOVĚ 

 Nová vlna opatření je tady: Od zítřka (28.10.) můžete mezi 5:00 a 20:59 ven jen tehdy, pokud: cestujete do zaměstnání, nezbytně za rodinou/blízkými, na poštu nebo na nákup potravin, léků, pohonných hmot či jiných nezbytností. Anebo když vynášíte odpad (fakt).

▶ Vláda dále v čase od 21:00 do 4:59 vyhlásila zákaz vycházení. Výjimkou jsou cesty do/ze zaměstnání, k výkonu povolání, neodkladné cesty z důvodu ochrany života/zdraví/majetku, venčení psa (do 100 m od bydliště)

▶ Nová data IMF ukazují, že Česká republika poprvé ve své moderní historii dokázala z pohledu HDP na hlavu předstihnout Itálii a Španělsko. Mezi nejvyspělejšími ekonomikami Česko poskočilo na 27. místo. Další na řadě jsou Nový Zéland a Japonsko.

▶ Program náhrady mezd Antivirus B byl vládou prodloužen do konce letošního roku. Zároveň byly ministerstvem financí rozšířeny prominuté daňové úlevy pro podnikatele zasažené epidemiologickými opatření.

Čína chystá zavedení nových sankcí vůči americkým společnostem Boeing, Lockheed Martin či Raytheon, jež se podílely na prodeji zbraní USA na Tchaj-wan.
 
 FOTO DNE 

Svět má oficiálně své nové nejdražší literární dílo v historii. Stala se jím raritní, výjimečně dobře zachovalá kopie Shakespearovy sbírky 36 her s názvem První folio, jež je vůbec první publikovanou edicí jeho díla až z roku 1623. Nový majitel Stephan Loewentheil za knihu v aukční síni Christie’s zaplatil 9,97 milionu dolarů.

 RYCHLÁ RADA NA ZÁVĚR 

3 byznysové rady Jeffa Bezose

  1. Nejlepší zákaznická podpora? Když vás zákazníci vůbec nemusí kontaktovat.
  2. Nejefektivnější reklama na světě? Když vás lidé sami od sebe druhým doporučují.
  3. Buďte tvrdohlaví ohledně své vize, ale flexibilní ohledně detailů.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty