26.10.2020 4 minuty čtení

Zajímavá investice do měny

Euro v současnosti zažívá neuvěřitelný růst na hodnotě. Na jedné straně to vytváří vrásky na tvářích ekonomů ECB, kteří se snaží nakopnout inflaci a také devalvovat euro, ale na druhé straně spekulantům sázejícímu na růst eura poskytuje úžasné...

#Euro v současnosti zažívá neuvěřitelný růst na hodnotě. Na jedné straně to vytváří vrásky na tvářích ekonomů #ECB, kteří se snaží nakopnout inflaci a také devalvovat euro, ale na druhé straně spekulantům sázejícímu na růst eura poskytuje úžasné zisky. #Ekonomika eurozóny stojí z přibližně třetiny na exportu, ale pokud euro posiluje zákonitě #export klesá, což snižuje ekonomický růst a také export.

Růst, který nakopl euro v březnu, se časově shodoval s kolabujícím rizikovým sentimentem, který způsobil, že kapitál se po pádu amerických akcií a dalších mezinárodních rizikových aktiv přelil zpět do měny nejstaršího kontinentu. I přesto, že šílenství a první vlna koronaviru utichla, euro i nadále pokračovalo v růstu. Důvodem bylo nastavení monetární politiky centrálních bank, které přistoupily, jakož i Evropská centrální banka, ke snižování úrokových sazeb na nulu až na negativní úrovně, spojené s nákupem aktiv. Současné nastavení ECB je úroková sazba, za kterou komerční banky vkládají peníze do ECB na úrovni -50 bazických bodů a nákup dluhopisů, který dosáhl přibližně 1 bilionu eur a do konce roku by měl vzrůst ještě o 35 miliard eur. Přestože z teoretického hlediska by inflace měla vzrůst, v eurozóně zůstává nízká (v současnosti eurozóna skutečně čelí deflaci) a skutečný výnos eura se tak prakticky zlepšuje.

Emise dluhu v #EU (nedávná, i když malá emise byla značně překročena, což tuto myšlenku potvrdilo v raném stádiu), je pro euro pozitivní. Nový dluhopisový trh v EU by mohl z dlouhodobějšího hlediska poskytnout i nadále přirozenou úroveň poptávky po euru.

Na obrázku můžeme pozorovat vývoj eura oproti koši měn (čínský juan, euro, americký dolar, japonský jen a britská libra).

Zdroj: Tradingview.com

V současnosti druhá vlna koronaviru a nová mezení přispívají k obnovení ekonomického pesimismu v Evropě. Evropské akcie tento měsíc reagovaly poklesem na nová minima. Pravděpodobné je projevení se v rétorice budoucích zasedání ECB. Průzkum společnosti McKinsey zjistil, že více než polovina malých a středních společností v Evropě se domnívá, že jim v následujících letech hrozí zánik. Nová omezení znamenají, že bude pravděpodobně potřebné navýšení záchranného balíčku. Podle ohlasů ECB schválí navýšení o 500 miliard eur během prosincového zasedání. Přestože tento krok bude znamenat nárůst nabídky a logicky oslabení eura, z dlouhodobého hlediska by měna měla posilovat oproti „risk-on“ ale hlavně komoditním měnám jako kanadský dolar anebo australský dolar. 

@Lukas_Baloga_ProfitLevel, ProfitLevel 

 

 

#Měna #Euro #Investice  #EUR #Dollar  #Kurzy #Jen #Libra 

Právní status: PT. PROFITFXLEVEL (hereinafter, ProfitLevel) je registrovaná značka společnosti BCM Begin Capital Markets CY Ltd (dříve OX Capital Markets Ltd), kyperské investiční firmy (CIF), na kterou dohlíží a reguluje ji Kyperská komise pro cenné papíry a burzy (CySEC), má licenci CIF č. 274/15, se sídlem na adrese 39C ZINONOS, 3040 Limassol, Cyprus .

Upozornění na rizika: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 58.04% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu.

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.