Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
25.10.2020 2 minuty čtení

Podle analýzy BNP Paribas Real Estate byl hlavním tahounem realitních investic opět český kapitál

Vliv pandemie Covid-19 se ve třetím kvartálu naplno projevil i na realitním trhu. Zásadně ovlivnil výsledky investic, jejichž objem v tomto období meziročně poklesl o 63 % na více než 280 miliónů EUR, z čehož většina byla předjednána už před pandemií

Od začátku roku změnily v Česku majitele komerční nemovitostí za 2,1 miliardy EUR. Ukazuje to nejnovější analýza mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate.

Podle Markéty Křížové, vedoucí oddělení Capital Markets, se v období červenec až září projevilo zpomalení aktivity během jarního lockdownu: „Sami se podílíme na několika transakcích, které měly být uzavřeny do konce roku. U těchto už rozběhnutých obchodů neočekáváme zásadní zlomy.“ Vzhledem k aktuální situaci však nelze vyloučit, že četné obchodní případy budou uzavřeny až v roce 2021.

Podle analýzy BNP Paribas Real Estate mají, či měly být do konce roku zobchodované nemovitosti se značným vlivem na celkovou letošní investiční bilanci. „Zatím je předčasné hovořit o změně preferencí na straně kupujících. Nicméně vidíme větší obezřetnost jakéhokoliv typu investorů u obchodních center nebo hotelů,“ doplňuje Markéta Křížová.

Potvrdilo se, že letošní turbulentní vývoj nebrání rozvoji logistiky a skladování. Nejvíce byly ve 3. čtvrtletí obchodované právě skladové areály, které tvořily 41 % všech akvizic. Následovaly maloobchodní prostory se 30% podílem. „Musíme však doplnit, že zrovna ve třetím kvartálu jde o tak marginální počet transakcí, že podíly z dlouhodobého hlediska nemají potřebnou relevanci,“ komentuje aktuální report Kamila Breen, která vede tým Research & Consultancy.

Více ZDE: www.retrend.cz 

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
2 minuty
2 minuty
4 minuty
3 minuty
1 minuta
3 minuty
5 minut
3 minuty
2 minuty
1 minuta
2 minuty
4 minuty