Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
23.10.2020 5 minut čtení

Chcete mít při odchodu do důchodu v 65 naspořeny 2 miliony korun? Měsíčně potřebujete ušetřit tuto částku

Odejít do důchodu jakožto milionář je častý, avšak nesnadný cíl. Ale jelikož dnes průměrný Čech odhaduje, že bude na svůj důchod potřebovat cca 1,6 milionu korun, je dost dobře možné, že pro klidný důchod se skutečně milionáři budete muset stát.

Během loňského průzkumu společnost NN Penzijní společnost zjistila, že průměrný Čech už dnes nemá iluzi o tom, že mu státem vyplácený důchod dokáže pokrýt veškeré náklady, se kterými v penzi počítá. Proto odhaduje, že na klidné stáří bude mimo starobního důchodu potřebovat ještě zhruba 9 tisíc korun měsíčně z vlastních úspor.

Jelikož Češi dnes nejčastěji odhadují, že do důchodu půjdou v 65 letech a dožijí se zhruba 80 let, potřebují mít na oněch 15 let našetřeno lehce nad 1,6 milionu korun. Tento scénář počítá dle NN Penzijní…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +70
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Začal jsem naštětí odkládat na důchod hned v 18. Sice jen 500,- měsíčně, protože jsem byl student a něměl stabilní příjem, ale pětistovku jsem vždycky sehnal. Od té doby co mám zaměstání, odkládám si měsíčně cca 12tis, nechci se spoléhat na to, že mi stát zařídí bezstarostný důchod. 

  Doporučuji všem mladým, začít ihned dávat něco na stranu. Minimálně si tím navyknete na pravidelné platby. 

  +6
  • @dominikPechac Super přístup Dominiku. A uspořené finance nějakým způsobem dále rozmnožujete v rámci investování, nebo zatím nikoliv?

   +1
  • Mám rozložené portfolio - část na spořícím účtu jako rezervu, zbytek je v akciích (kupuji pravidelně fondy i jednotlivé akcie dle vlastního uvážení a průzkumu). Využívám též stavbní spoření a P2P půjčky. Díky tomu, ž jsem jako dítě sbíral LEGO, mám nyní i sbírku v zajímavé hodnotě :-) 

   +4
  • To zní smysluplně. LEGO mám taky v hledáčku, ale z pohledu počtu stavebnic jsem ještě stále na začátku. Plus mě lákají primárně stavebnice z 90. let (nostalgie) 😉.

   +2
 • Zajímavý článek, ale ještě by to chtělo sepsat kam by bylo vhodné tyto peníze odkládat, kde by se takto úročily, atd.. :-)

  +4
 • 7 procent je velmi nadstandardní zúročení ... kde jste k tomuto předpokladu došli? ... možná by bylo lepší říct: kupte si malý byt, pronajímejte ho a splátku hypotéky berte jako svoji investici ... pak beru

  0
  • @janHudec Určitě netvrdím, že 7% zúročení je pro každého samozřejmost, podobnou tabulku jde snadno udělat pro 4 nebo 1 %. Cílem bylo spíš ukázat, jak to při konkrétním zúročení a konkrétní měsíční uspořené částce může černé na bílém (zeleném) vypadat.

   0
  • @janHudec dobrý den, když se podíváte na růst amerického akciového trhu. Z dlouhodobého hlediska roste o cca 10 % ročně - očištěno o inflaci 7% ročně: https://www.macrotrends.net/2526/sp-500-historical-annual-returns ...samozřejmě zde musíte počítat z jistým kurzovním rizikem nebo řešit nějakou formu zajištění... Rovněž můžete investovat do dividendových titulů a to nemusíme chodit hned za oceán, ale podívat se třeba na pražskou burzu... 

   +1
  • dobře, tady se ale bavíme o zástupech lidí, kteří si mají spořit na penzi, nikoliv o finančně (dost vysoko) vzdělaných lidech, kteří vědí, jak dlouhodobě investovat na US/CZ akciových trzích.

   0
Doporučené příspěvky
4 minuty
6 minut
5 minut
6 minut
7 minut
5 minut
7 minut
9 minut
8 minut
7 minut
5 minut
5 minut