Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
23.10.2020 6 minut čtení

Nájemní bydlení není mrtvé. Koupená nemovitost může představovat závazek, který vás připraví o všechno

Zda budete nadále žít v pronájmu nebo si koupíte vlastní nemovitost je čistě na vás. Pravdou ovšem je, že se osobní vlastnictví nemovitosti přeceňuje a může se stát také nepříjemným závazkem. Často se zapomíná na řadu vedlejších nákladů.

Opětovaně se ozývají hlasy, že lidé platící nájemné doslova vyhazují peníze z okna. Samozřejmě existují případy, kdy můžete s těmito názory souhlasit, stoprocentně se však o pravdu nejedná, což pochopí každý, kdo se nad problematikou nájemního a vlastního bydlení zamyslí.

Neříkám, že nemůže být nemovitost skvělou investicí. Samozřejmě ano, ovšem za předpokladu, že se s ní skutečně zachází jako s investicí. Je tomu tak ale v případě, když kupujete nemovitost za účelem bydlení?

Koupená nemovitost je závazkem, který vysává z vašich…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • V dnešní době vychází splátka hypotéky podobně, často i lépe, než nájem. Navíc i dům může generovat zisk, třeba vlastní zelenina a ovoce, pronájem pokoje. Když je hypotéka dobře nastavená, nemusí člověk dávat žádné vlastní peníze a i část peněz z hypotéky lze použít na investice.

  1
  • Dobrý den @tomasKrejci, nepopírám, že se může nastat i situace, kdy se vám pořízení hypotéky vyplatit může. Chtěl jsem jen upozornit, že se nejedná o obecnou pravdu, která platí ve stoprocentech případů, jak řada lidí omílá...

   Jinak jsem upřímně zvědavý, jak vypadá dobře nestavená hypotéka, kdy nemusíte dávat žádné vlastní peníze a i část peněz z hypotéky můžete použít na investice. Pokud nemáte k dispozici další nemovitost, kterou lze rovněž použít jako zástavu, moc možností mě nenapadá..  

   0
Doporučené příspěvky
10 minut
7 minut
7 minut
6 minut
4 minuty
9 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
8 minut
4 minuty
6 minut