22.10.2020 2 minuty čtení

Ženy a peníze

Pánové, pojďme si to přiznat. Ne vždy nám dochází, že je každý jiný. My jsme lovci a naše drahé sběračky. Pro ženy znamenají peníze něco jiného, než pro nás muže.

Pánové, pojďme si to přiznat.

Ne vyždy nám dochází, že je každý jiný. My jsme lovci a naše drahé sběračky. Pro ženy znamenají peníze něco jiného, než pro nás muže. Ženy jsou miláčci a něžná stvoření, kterým jde o to se nám líbit, vytvořit příjemný domov a postarat se co nejlépe o své nejbližší.

Nakupování je pro ženy dobrodružství a terapie. Nejde jim to zazlívat.

Co kdyby nám někdo zakazoval jít na kolo, nebo větovat se našim zájmům? Mám vypozorováno, že pánské koníčky jsou často finančně mnohem náročnější, než oblečení, kabelky a šminky dívek a dam.

Jen si to spočítejte. Kolo, permice do fitka, nové elektrony na auto, rybářský vercajk, nebo víkendové akce s kamarády. Takže naše věci nakupujeme sice méně častěji, ale zato jsou mnohem dražší. To je dobré si uvědomit.

Dámy! Dávejte si na peníze bacha. Většina z Vás to nechává na partnerovi. Říkáte: “Já financím nerozumím, a proto je má pod palcem manžel”. Jenže pak se nepohodnem a co si budeme vykládat, ten, kdo z toho většinou vyjde hůře je častěji žena.

Statistiky říkají, že po rozvodu klesne životní úroveň žen více než o polovinu. Pokud jde o ženy ve starším věku, tak ty se často dostávají na hranici chudoby.

Máme to tak u nás zakořeněno. O společnou kasu se stará muž. Ten tomu více rozumí. Ale bacha. Když testovali studenty na finanční gramotnost, tak se jich před testem zeptali: ,,Jaké jsou vaše znalosti s osobními financemi?” Kluci řekli dobré. Dívky se hodnotili jako slabší. Ve skutečnosti však měly obě skupiny stejné znalosti.

Holky, děvčata, maminky, dámy, babičky. Nedejte se! Udělejte si v penězích ordnung. Jste stejně šikovné jako muži, nemusíte hned investovat do akcií. Správa peněz jsou kupecké počty a ty umíte.

Jednoduše nespoléhejte na partnera a začněte penězům věnovat více pozornosti. Když na to budem dva, uděláme měně chyb a více dobrých rozhodnutí. Jak to vnímáte Vy?

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Souhlas, ženám by se v tomhle směru mělo mnohem víc důvěřovat. I v investicích by se jim mohlo dařit lépe, protože nemají takové sklony k hazardu a adrenalinu jako chlapi :))

  +3
 • Já spíš obdivuji, s jakým málem některé dokážou vyjít 

  +1
  • Souhlasím. Uživit 2 děti z mateřské nebo přivýdělků je velmi náročne. Jsme sociální stát, ale stejně, jsou to často smutné příběhy. Maminky obecně jsou skvělé bojovnice a vypořádávají se s tím obdivuhodně.

   +1