Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
21.10.2020 4 minuty čtení

Práce z kavárny ani benefity IT profesionály netáhnou. Vede stabilní zaměstnání a kancelář

Trendy posledních let na pracovním trhu se IT profesionálů příliš nedotýkají. Rozmach remote spolupráce ani aktuální dopady koronaviru preference IT specialistů výrazně nemění.

Trendy posledních let na pracovním trhu se IT profesionálů příliš nedotýkají. Rozmach remote spolupráce ani aktuální dopady koronaviru preference IT specialistů výrazně nemění. Z průzkumu mezi pražskými IT specialisty vyplývá, že nejžádanější je pro ně stabilní angažmá a jisté zázemí. Průzkum v září 2020 provedla společnost Betsys, největší dodavatel software pro sportovní sázení  ve střední Evropě.

 Oblast IT již dlouhodobě zažívá boom a vysoká poptávka ze strany zaměstnavatelů je i po IT expertech. Přestože se v souvislosti s opatřeními proti šíření COVID-19 přesunuly pracovní aktivity hlavně na home office, IT specialisté jsou bez ohledu na aktuální dění nakloněni docházce do svého zaměstnání. Řadoví IT specialisté pracují nejraději v prostředí kanceláře (44%), pouze jeden ze tří preferuje práci z domova. Mezi teamleadery ve středním managementu vývojářských studií a agentur je obliba práce v kanceláři ještě výraznější (65 %), pracovat doma chce pouze menšina (23,5 %).

Významná většina respondentů přitom preferuje pracovní poměr – muži volí pracovní poměr v  67 % , ženy proti tomu preferují jistotu zaměstnání výrazně více – o pracovní poměr by se ucházely 4 z 5 žen v IT. Pokud se jedná o senioritu, řadoví zaměstnanci pracují na pracovní poměr v 80,7 %, teamleadeři v 64,4 %).

U IT profesionálů se ukazuje, že  dlouhodobá  práce z coworking hubu nebo kavárny pro ně nijak lákavá není.   Pro vývojáře je komunikace v týmu klíčová a uvědomují si, že práce on site je přeci jen jednoduší. Juniorní 
a mediorní programátoři pak oceňují, že jejich rozvoj v rámci týmu v kanceláři jde rychleji kupředu. A v neposlední řadě se jedná o začlenění nových členů týmů, které je v rámci homeoofice velmi komplikované. U koronakrize se v průběhu pandemie projevilo, že OSVČ v oboru IT se často sami potýkají s nejasnou administrativou a zejména nejistotou zakázek – nyní vnímáme, že více než kdykoliv jindy je nyní mezi IT specialisty ceněné jisté zaměstnání a týmová podpora kolegů v kanceláři, přesto vnímáme, že home office je velmi dobrý pro určité činnosti vyžadujících dlouhodobé soustředění,“ říká Jiří Najman, spoluzakladatel a CBO společnosti Betsys.

Při výběru zaměstnání se IT experti řídí hlavně hmatatelnými faktory. Výše finančního ohodnocení je zásadním kritériem pro 81 % uchazečů v oboru. S markantním rozdílem v žebříčku 3 „top“ kritérií následují nabídky s flexibilní pracovní dobou  a možností práce z domova, které vyhledává každý druhý uchazeč. Pro seniornější IT experty je ale vedle toho stále důležitější účast na zajímavých projektech či firemní kultura. Pro méně než čtvrtinu uchazečů je důležité neformální prostředí, zaměstnanecké benefity, pověst zaměstnavatele či prestiž značky.

„V ‚TOP 3‘ kritériích výběru zaměstnavatele je znát, že zaměstnanci v IT chtějí dostat za vysoce specializovanou práci konkurenceschopnou odměnu a zároveň udržovat tzv. work-life balance – věnovat se své rodině či koníčkům v jimi určeném čase, a podle toho se rozhodovat o práci. Naopak pracovní nabídky, které se spoléhají na fotbálek na pracovišti nebo permanentky do bazénu, nebudou pro uchazeče lákavé, pokud nedokáží uspokojit jeho ryze praktická základní kritéria,“ říká Jiří Najman.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky